Популістські заборони медпрепаратів, звільнення «білих комірців» та агресивна тактика Apple – огляд FT&WSJ 

21 квітня 2023

У США черговий акт драми, пов’язаної з репродуктивними правами. Цього разу «розборки» у суді зчинилися через препарат міфепристон, який використовується для абортів. Федеральний суддя з Техасу наказав Адміністрації продуктів харчування та ліків заборонити препарат. Протягом тижня, який має пройти до набрання чинності документу, адміністрація Байдена подала відповідну апеляцію, щоб зупинити чинність цієї заборони, яка з’явилась з «легкої руки» судді, призначеного адміністрацією Дональда Трампа, пише FT. Такі дії адміністрації підтримали 700 керівників фармацевтичної галузі. Заборона, окрім обмеження прав жінок, також ставить під сумнів процедури перевірки та сертифікації будь-яких медичних препаратів, включно з ліками від раку, хвороби Альцгеймера чи вакцин. А це, у свою чергу, може перевернути догори дригом всю фармацевтичну галузь.

 «Білі комірці» під загрозою. Після великих звільнень у технологічному секторі США почалися звільнення у роздрібній торгівлі. Так, Амазон планує звільнити декілька сотень офісних працівників своєї мережі супермаркетів «Whole Foods», що не здається аж такою значною цифрою на фоні 105 000 робочих місць. При цьому кількість магазинів буде зростати і дистрибуційні центри не скорочуватимуться. Схожа ситуація у Макдональдсі та Волмарті, пише WSJ.

 Багато технологічних компаній називають інтерес Apple до своїх продуктів «поцілунком смерті». Вони звинувачують технологічного гіганта у копіюванні своїх ідей та перешкоджанні отримання патентів на свої технології через суди. Журналісти WSJ називають серед улюблених прийомів, якими грішить «яблуко», – переманювання ключових співробітників, копіювання прототипів, судова тяганина тощо. Сама ж компанія на всі звинувачення відповідає, що роблять все за правилами, а менші компанії просто використовують їхнє імʼя для привернення уваги до себе. Проте ніде правди діти – політика Apple полягає в тому, щоби мати «все своє».