Поступове скасування карантину, криптовалюти і вплив епідемії на виробництво - огляд WSJ

28 січня 2022

Загальна економічна ситуація, криптовалюти та послаблення епідемічних заходів у світі - ось що було у фокусі уваги провідних ЗМІ цього тижня. 

Зокрема, WSJ інформує про хороші новини із США. В останньому кварталі країна показала темпи зростання на рівні 6,9% річних. З одного боку, новина дуже позитивна - відновлення економіки відбувалося небаченими за останні десятиріччя темпами. Втім, значно менше оптимізму щодо прогнозів, що пояснюється епідемічною загрозою. Новий штам омікрон призвів до того, що велика кількість працівників масово пропускає роботу, що у перспективі може мати вплив на темпи виробництва.

Тим часом, Європа послаблює карантинні обмеження. Причина – м’якші симптоми захворювання,спричиненого омікроном, та поступове спадання хвилі епідемії, констатує WSJ. Так, попри надзвичайно велику кількість випадків інфікування, реанімації та лікарні в цілому не переповнені, а кількість нових випадків, попри шестизначні цифри на добу, усе ж таки зменшується.

З 1 лютого майже всі обмеження знімає Данія, яка поки залишає за собою контроль подорожей до кінця зими. В Австрії, де невакцинованим було заборонено навіть виходити з домівок, відбувається послаблення: люди без щеплень зможуть нарешті вийти на вулицю, але їхня участь у житті суспільства буде неможливою (вакцинація для всіх громадян від 18 років є обов’язковою). Цього тижня відкрили кафе та ресторани в Нідерландах, де останній карантин був найсуворішим. Про можливість послаблення обмежень після 9 лютого заявили також Швеція та Франція. Британія практично повністю зняла обмеження. 

Криптовалюта цілком заслуговує на звання примадонни новин. Цього разу з криптою грався Facebook чи то платформа Meta. І не на користь собі. Як пише WSJ, у 2019 році Facebook заснували Diem Association – консорціум, який мав створити платіжну мережу. Але нині він згортає діяльність та продає свою технологію маленькому каліфорнійському банку Silvergate Capital Corp., який обслуговує компанії, що працюють з біткоїном та блокчейном. Сума оборудки за інформацією втаємничених джерел – $200 мільйонів.  Банк у результаті випускає, так звані, stablecoins – забезпечені доларами стайблкоїни для того, щоб зробити цю цифрову валюту стабільнішою порівняно з іншими.