Програми pre-MBA від МІМ вчать говорити однією мовою з бізнесом

11 жовтня 2021

Випускники МІМ закінчують pre-MBA і повертаються сюди знову. Розмова в ефірі МІМ-TV була присвячена саме тому, що спонукає йти на ще одну програму, кому варто обирати саме pre-MBA і що вказує на те, що прийшов час отримати бізнес-освіту.

Гостями студії були:

Світлана Карван, хімік-розробник, менеджер R&D проектів ТОВ «Медіпромтек», закінчила «Маркетинг» (2019) та «Управління бізнес-процесами» (2020);

Ольга Клименко, художник-колажист, ілюстратор та режисер-сценарист, закінчила «Маркетинг» (2015) та «Бізнес» (2016);

Ольга Карташова, керівник зовнішньої служби «Польфарма Україна», закінчила «Управління фінансами» (2021), вступає на «Бізнес»;

Євгенія Кубах, менеджер із залучення ресурсів ГО «Центр громадянських свобод», закінчила «Менеджмент та лідерство» (2021) і наразі обирає ще одну програму pre-MBA для подальшого навчання в МІМ.

 

Чому ви вирішили піти вчитися на pre-MBA  в МІМ і як обирали програму?

Ольга Клименко: Я людина за освітою творча і бізнес-освіти мені не вистачало. Так сталося, що я почала працювати з дуже серйозною і специфічною галуззю - фармринком України. Мені було замало знань, я не могла достатньо фахово комунікувати, бо це специфічна галузь бізнесу. Тому я прийшла на навчання, обравши pre-MBA Маркетинг. Я вважаю, що все вдалося – я почала розбиратися в аналітиці, стала більш комунікабельною. Після навчання я вже могла говорити з з президентами компаній та директорами з маркетингу однією мовою, ми один одного почали розуміти. А ще підвищились моя ефективність та розуміння процесів.

Ольга Карташова: Цього року я закінчила “Управління фінансами”. Чому я взагалі прийшла вчитися і дізнатися, як оцінювати фінансову ефективність бізнесу? Бо у мене була в цьому життєва необхідність – я вперше у своїй професійній кар’єрі брала участь у бюджетуванні. Зрозуміла, що мені бракує знань, погано орієнтувалась у звітності, у кешфлоу. Завдяки МІМ я отримала той необхідний набір інформації  і компетенцій, які я використала вже цього року. Я можу дискутувати з фінансовим директором на одній мові.

Євгенія Кубах: В МІМ мене привело те, що я зрозуміла – треба оновити певні свої знання. Я не мала базової бізнес-освіти, лише бекграунд у малому бізнесі, бо близько 10 років очолювала невелику рекламну агенцію. Також я розуміла, що у моїй  новій діяльності у неприбутковій сфері мені знадобляться більш системні знання: розуміння побудови якісних команд, результативності їхньої роботи тощо. Можу сказати, що навчання в МІМ виправдало мої сподівання.

Світлана Карван: Я за спеціальністю хімік-розробник, займаюся виводом різних продуктів на ринок. У якийсь момент зрозуміла, що хочеться робити такі продукти, які будуть купувати. Хотілося більше розуміти клієнтські запити і те, як зробити продукт відповідно до потреб і очікувань. Тому для навчання я обрала "Маркетинг". Всі навички, все, чому нас навчали, я активно застосовую на практиці. Тепер, коли до нас приходить клієнт і каже: «зробіть мені шампунь з прикольним запахом», то я вже знаю, як підібрати йому цей прикольний запах і який варіант він може обрати.

Які «симптоми» можуть вказати на те, що вам потрібна pre-MBA освіта? Як дізнатися, що саме час навчатися?

Євгенія Кубах: Важливий фактор для керівника – це коли відчуваєте стелю, в яку ви вперлися і розумієте, що вам потрібен розвиток. В принципі, у цей момент і треба розглянути варіант навчання. Чому не повний МВА, а pre-MBA? Як на мене, перевага у тому, що це короткий курс, орієнтований на конкретний напрямок управлінської діяльності. Людина може заповнити конкретну прогалину у знаннях і навичках за короткий термін. Тому я думаю, що саме програми pre-MBA можуть бути корисними управлінцям, коли є якась точкова ситуація чи напрямок, в якому треба розібратися.

Світлана Карван: Я думаю, що зараз, коли відбувається трансформація економіки і бізнесу, що розвивається в умовах невизначеності, кожна людина, яка хоче зростати, розуміє, що потрібно "прокачати" конкретні навики. Ті, які дадуть більшу ефективність твоїй роботі, принесуть більший результат тобі, компанії, бізнесу. Якраз це можна отримати на pre-MBA. А також перевірити, на що ти здатний, отримати знання, яких тобі не вистачає і одразу ж на практиці їх відпрацювати.

Ольга Карташова: На той момент, коли я пішла на курс «Управління фінансами», я була як в тумані у сфері оцінки фінансової ефективності бізнесу. Я робила якісь речі імпульсивно і рухалась інтуїтивно. Я усвідомлювала свою некомпетентність в тому, що я не знаю багатьох речей, не розумію процеси. Коли менеджер розуміє, що йому не вистачає структурних системних знань, бізнес-освіта –це перший крок. І мабуть це і є симптом – коли ти маєш усвідомлену некомпетентність. Наприклад, у моїй компанії чітко видно тих, у кого є а pre-MBA чи МВА і тих, в кого такої освіти немає. Співробітники, які мають бізнес-освіту, можуть вирішувати задачі різної складності, у них достатній обсяг знань для цього. І коли ти бачиш таких колег, розумієш, що терміново треба йти вчитися.

Ольга Клименко: Я вважаю, що така освіта потрібна керівникам, в яких немає достатнього досвіду або знань в менеджменті. До того ж це потрібно людині, яка переросла свою спеціалізацію і хоче чогось іншого, наприклад зростати кар’єрно. Тоді людина може йти спокійно на pre-MBA, а потім – на іншу посаду. І звичайно, якщо в людини є персональні амбіції, вона приймає рішення, що не хоче усе життя працювати на когось і прагне рано чи пізно починати щось своє, то pre-MBA – чудова можливість познайомитися з обсягами того, з чим доведеться працювати, поспілкуватися  з людьми, які вже мають свою справу і рухатися уперед.