Raise for Ukraine: Нові можливості для допомоги ЗСУ - МІМ. Економічний фронт

30 серпня 2022

Допомагати гуманітарним проєктам та ЗСУ має бути зручно й безпечно. Щоб реалізувати ці два фактора, співзасновник туристичної компанії Zagorye, слухач SE MBA у МІМ, Максим Короленко запустив платформу Raise for Ukraine, до процесу створення якої у якості партнера долучилась і Бізнес-школа МІМ.

Ідея у Максима Короленка народилась як реакція на постійні запити з боку закордонних партнерів, з якими він співпрацював, і які після подій 24 лютого почали запитувати, як можна фінансово допомогти Україні.

- У перші пару тижнів я давав їм реквізити НБУ, який тоді відкрив рахунок. Я зрозумів, що люди звертаються саме до мене через те, що я українець, якого вони знають і з ким вони мають досвід співпраці. Імовірно, саме через те, що вони мені довіряють, вони у мене питають, а не йдуть до відкритих джерел. З цього народилась ідея створити ресурс, який з одного боку, дасть можливість якісно і системно використати можливості іноземних компаній, а з іншого - напрацьовані раніше зв’язки конвертувати у користь для держави у цей непростий час. Так і виник сервіс Raise For Ukraine, який окрім того, щоб збирати донати, поліпшує процес комунікації і зрощує довіру, – розповів в ефірі «МІМ. Економічний фронт» Максим Короленко.

Сервіс базується на CRM-системі, яка допомагає бачити динаміку надходжень і комунікувати з тими, хто їх надсилає.

Долучитися до нього можуть організації, які опікуються потребами військових підрозділів чи гуманітарними ініціативами і потребують фінансової підтримки для того, щоб реалізувати допомогу.  Для того, щоб кошти проходили офіційно, команда Максима Коваленка створила благодійну організацію, яка має офіційні рахунки, що виконують роль хабу для збору коштів. Це дозволяє уникнути збору на приватні картки і уникнути зайвих питань від банків у майбутньому. Пожертви з них розподіляються відповідного того, на який саме проєкт жертвують благодійники. Організації самостійно відстежують рух коштів, а також комунікують з партнерами.

- Це ще один елемент, який працює на формування довіри – люди мають бачити результат своїх контрибуцій, свого внеску для вирішення питання. Кожен проєкт має свій певний тег і ми на разі відшліфовуємо механізм, як це можна автоматизувати, а поки просимо наших донаторів, щоб вони у коментарях ставили позначки, на який саме проєкт вони надсилають кошти. Ми розробили певну логіку роботи бізнес-процесів, за якими розвиваємо роботу з тим донором, який долучився до справи. Ми насамперед хочемо спілкуватися з нашими донорами, щоб доносити інформацію стосовно того проєкта, який вони підтримали, – додав Максим Короленко.

Зараз він та його компанія Загорьє ведуть два основних проєкта – допомога одному з підрозділів ССО та Територіальному центру надання соціальної допомоги на Івано-Франківщині, який приймає літніх людей з тимчасово окупованих територій.

На сьогодні Raise For Ukraine діє за принципом нетворкінгу, але у найближчих планах – рекламна підтримка. Також ті компанії чи ініціативи, які потребуватимуть кращого представлення того, чим вони займаються, отримають допомогу зі зйомкою промо-сюжетів. І звісно ж, їх навчать користуватися внутрішніми сервісами, які пропонує платформа для упорядкування діяльності.

Серед проєктів, на які триває збір коштів – програма підтримки жінок, які змушені були виїхати за кордон після початку повномасштабного вторгнення. Цю ініціативу провадить Бізнес-школа МІМ. 

З усіх питань щодо того, як додати свою ініціативу на платформу, Максим Короленко радить звертатися за контактами, вказаними у відповідному розділі ресурсу.