Рейтинг конкурентноспроможності: МІМ представляє Україну в дослідженні IMD

02 серпня 2021

З 2007 року МІМ виступає ексклюзивним партнером дослідження конкурентоспроможності України для IMD – Інституту розвитку менеджменту (Швейцарія). У 2021 році Світовий рейтинг конкурентоспроможності (World Competitiveness Rankings) було оприлюднено 17 червня. В ньому представлені дані по 64 країнах світу.

Цього року рейтинг очолили країни Європи: на першому місці – Швейцарія, на другому – Швеція, третє місце належить Данії, а четверте – Нідерландам. У свою чергу Сінгапур, який був першим у 2019 та 2020 роках опинився на п'ятому місці. Визначальними факторами конкурентоспроможності стали наявність інновацій, цифровізація, підтримуюча політика та соціальна згуртованість.

“У 2021 році Україна посіла 54 місце. Для порівняння, у 2017 році ми були на 60-й позиції. До того ж у дослідженні окремо виділяються цифровий рейтинг, в якому ми на 58 місці, та рейтинг кадрового потенціалу, в якому ми зросли до 42 місця. Цей рейтинг оцінює, наскільки країни розвивають, залучають та утримують висококваліфіковані кадри, які забезпечують підприємствам додану вартість”, – відзначає Володимир Данько, професор кафедри бізнес-адміністрування, директор програми pre-MBA "Управління фінансами", дослідник конкурентоспроможності України для IMD.

Серед викликів, які наразі стоять перед нашою країною: 

Детальніше з даними рейтингу можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/SQkBFCi 

 

Для довідки: З 1989 року Institute for Management Development IMD (Швейцарія) оприлюднює Світовий рейтинг конкурентоспроможності (World Competitiveness Rankings).

Саме Бізнес-школа МІМ сприяла тому, щоб у 2007-му році Україна також нарешті була представлена в цьому ранжуванні. Експерти МІМ працюють зі статистичними даними, проводять дослідження та опитування. Враховується широкий діапазон «жорстких» статистичних даних, таких як безробіття, ВВП та державні витрати на охорону здоров’я та освіту, а також «м’які» дані, що охоплюють такі теми, як соціальна згуртованість, глобалізація та корупція. Ця інформація поділяється на чотири категорії – економічні показники, інфраструктура, ефективність уряду та ефективність бізнесу.