Росія вербує сирійців для боїв у містах України - США

07 березня 2022

За словами американських високопосадових експертів, Росія винаймає сирійців для боїв на вулицях українських міст. На їхню думку, росіяни будуть розширювати бойові дії у містах, тому їм потрібні ті, хто вміє вести вуличні бої.

За оцінкою американців Росія, яка активно присутня в Сирії з 2015 р., набирає там бойовиків для того, щоб вести вуличні бої в Києві та знищити український уряд. На думку чотирьох високопоставлених фахівців це – ознака потенційної ескалації бойових дій. Кількість таких найманців наразі невідома, проте деякі вже в Росії та активно готуються взяти участь у конфлікті. РФ пропонує сирійським найманцям 200-300 доларів для «роботи охоронцями в Україні» протягом 6 місяців.

Ройтерс зі слів Рамзана Кадирова повідомляє, що чеченські бойовики також розміщені в Україні.

Проте і з українського боку у воєнних діях беруть участь добровольці з інших країн. Володимир Зеленський минулого тижня оголосив, що 16 000 іноземців зголосилися воювати за Україну в лавах «міжнародного легіону».

Дженіфер Кафарела, дослідниця питань національної безпеки з Інституту воєнних досліджень у Вашингтоні, сказала, що Україна стає магнітом для професійних військовиків з усього світу. 

Десятки тисяч російських військ нині воюють в Україні. Це супроводжується мінометними, ракетними тощо обстрілами українських міст на Півночі, Сході та Півдні України. Сотні тисяч українців були змушені тікати зі своїх домівок в обстрілюваних містах, де до війни жили приблизно дві третини населення країни.

Уряд Зеленського контролює Україну, так само як і найбільші міста - Київ та Харків. Росія захопила Херсон, а інші міста знаходяться під загрозою нападу.

Сирійські бойовики мають більш як 10 років досвіду бойових дій у містах, а російська армія, яка комплектується призовниками, таких навичок не має. П. Кафарела сказала, що сирійські найманці, які заслані в Україну, також можуть виконувати допоміжну роль, аналогічно тому, як вони підтримували ЧВК Вагнер, яку багато хто вважає проксі російського уряду.

Чарльз Лістер, експерт з Інституту близькосхідних досліджень у Вашингтоні, сумнівається у тому, що найманці з Близького Сходу можуть бути корисними в Україні. П. Лістер також каже, що в Україні нині можуть перебувати деякі мисливці за членами Ісламської держави, що отримали підготовку в Росії, але в цілому Москва не вважає, що сирійські бойовики так вже добре знаються на вуличних боях. «Залучення сирійців до боїв в Україні схоже на залучення марсіан до боїв на Місяці. Вони не знають ані мови, ані місцевості», - вважає п. Лістер.

Росія наносила авіаудари та надавала основну військову підтримку сирійському президенту Башару Асаду з самого початку конфлікту. ЧВК Вагнер, яка прибула до Сирії майже одразу по тому як Росія втрутилася у конфлікт на боці асадівського режиму, проводила допоміжні операції на кшталт захоплення нафтових родовищ та захисту урядової інфраструктури, зокрема аеропортів.

Росія перед нападом на Україну розмістила на своїх кордонах 200 000 військ. Минулої середи вони пішли на незвичний крок – визнали свої бойові втрати у кількості 498 осіб вбитими та 1597 пораненими. Всі інші, включно з українськими військовим командуванням вважають, що втрати значно більші. За українською оцінкою, військові втрати Росії становлять приблизно 11 000 вбитими.

 

Джерело:

Russia Recruiting Syrians for Urban Combat in Ukraine, U.S. Officials Say
Moscow is looking for help from foreign fighters to take cities including Kyiv
https://www.wsj.com/articles/russia-recruiting-syrians-for-urban-combat-in-ukraine-u-s-officials-say-11646606234