Росія змінила тактику від наступу на виснаження - FT

06 травня 2022

Чим викликане сповільнення російського наступу на Сході та Півдні України? Безумовно, героїчним спротивом. Внаслідок високої майстерності та мотивації наших вояків росіяни були змушені відмовитися від планів бліцкригу. На думку низки військових аналітиків, росіяни змінили свій підхід і тепер ведуть війну на виснаження. Тому і просуваються повільно там, де могли би просуватися швидко.

Після 19 квітня росіяни перегрупувалися так, щоби отримати максимум переваг для свого основного козиря – артилерії. Саме вона відіграє основну роль у діях росіян. Тому темпи просування підлаштовані під повільнішу логістику артилерії.

До того ж, згідно російської військової доктрини, одразу після потужного артилерійського обстрілу мають наступати танки та піхота, але саме їх росіянам і бракує. Крах бліцкригу також додав їм здорового глузду. Отже, замість наступу ідуть потужні обстріли.

У росіян в п’ять разів більше артилерійської зброї та боєприпасів, ніж Україна.  Артудари мають на меті також виснаження українських збройних запасів. В ідеалі – повністю виснажити запаси, щоби наступ піхоти не змогли зупинити.

Аналітики відзначають три найвірогідніші напрямки російських атак – Ізюм, Кривий Ріг та Запоріжжя. Скоріш за все, наступатимуть біля Ізюма, де нині знаходиться 22 батальйонні групи. В цілому ж очевидно, що війна затягується на місяці, йдеться у статті FT