Секретар РНБО Олексій Данілов зустрівся з групою SE MBA

14 лютого 2022

Слухачі МІМ мають можливість спілкуватися не лише з топ-управлінцями від бізнесу, але з ключовими особами держави – це також важлива складова навчального процесу в Бізнес-школі. Цього разу гест-спікером, який зустрівся з групою SE MBA, яка щойно розпочала навчання, був секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Публікуємо окремі тези з його виступу.

- Ми усвідомлюємо, що кожна країна, яка сьогодні з нами, має свої власну ситуацію, інтереси і бачення процесів. Зараз дуже потужна допомога надходить з Великобританії. Після виходу з ЄС вони повертаються у велику політику і у велику гру.

- Чи могли би ми нині забрати території Донецької і Луганської області військовим шляхом? Фізично у нас достатньо сил і можливостей це зробити, така спроможність у нас є вже десь з 2018 року. Але ми маємо на увазі, що рухаючись у такий спосіб, ми втратимо велику кількість цивільного населення. Ми не можемо собі дозволити йти таким шляхом. Там є велика частина людей, які перебувають на окупованих територіях не тому, що вони хочуть. Їм просто нема куди подітися – у кожного свої причини і ситуація, чому вони там лишаються.

- Ми знаходимося в себе вдома – тут і стіни допомагають.  Ми неодноразово доводили світу, що нас складно зупинити. У нас немає шансів програти. Навіть якщо противник буде десь продиратися, я можу сказати, що у нас 261 тисяча військових. Було 250 тисяч, але з 1 січня 10 тисяч додали в тероборону, і тисячу складають Сили Спеціальних Операцій. ССО це абсолютно закритий підрозділ, який знаходиться по всій території України. Цих людей готували за стандартами НАТО. Це спецпідрозділ, який може виконувати будь-які завдання. У нас загалом пройшли фронт 420 тисяч хлопців і дівчат – це наш основний актив. У нас є Нацгвардія, Національна Поліція. Крім того, я не можу сказати, що всі підуть, але треба мати на увазі 850 тисяч мисливців, у яких є зброя.

- Кожен процес має початок і має закінчення. Нема таких процесів, які тривають вічно. І РФ теж не може постійно тримати напругу. Більше того, процеси будуть закінчуватися з багатьох причин, бо і в США теж йде свій політичний рух, так само у Франції чи Великобританії. Все, що відбувається в світі, відображається на нас з вами. Інколи те, на що ми не звертаємо увагу, насправді є для нас ключовим.

- У нас тут така земля, що свобода для нас – це не порожній звук. Ми можемо постійно чубитися між собою і з’ясовувати стосунки, але коли йдеться про якісь фундаментальні речі, всі виходять і стають пліч-о-пліч. Ми неодноразово це вже демонстрували.