Скорочення задля економії і зимові принади роботи в офісі – огляд FT&WSJ

04 листопада 2022

Кінець тижня традиційно зустрічаємо з короткою добіркою повідомлень від FT та WSJ. Адже як то кажуть, не Україною єдиною – світові тенденції часто теж виглядають як досить напружені. Нинішній огляд цілком присвячений тому, що відбувається у світі «білих комірців».  Але про все по порядку.

Досить довго технологічний сектор процвітав. Проте нині ситуація виглядає не дуже оптимістично. Ціла низка технологічних гігантів масово звільняє персонал. Lyft та Stripe оголосили про значні скорочення. Amazon.com та Apple попереджають про важкі часи та припиняють наймати офісних працівників. Meta (Facebook) заявили про скорочення видатків, в тому числі і за допомогою скорочення персоналу. Особливо драматично ситуація виглядає у Twitter, де Ілон Маск планує звільнити половину працівників, а керівна команда вже звільнилася. Це – серйозний удар, бо після надзвичайно успішних років під час пандемії, доводиться скорочувати діяльність через те, що компанії з інших галузей так само зменшують витрати на все – від реклами до інвестицій. Для сектору в цілому така ситуація важка ще й тим, що масові звільнення категорично протирічить культурі галузі, підсумовує в своєму матеріалі WSJ.

І ще один текст  видання на цю тему, точніше, про те, що потенційна економія може завдати ще більших втрат. Масовий вихід керівників – завжди  погана новина для компаній. Twitter нині знає про це на власному досвіді - після того, як представники вищої ланки звільнилися, почали тікати й рекламодавці. Серед них - General Mills, Mondelez International, Pfizer та Volkswagen.  

Чи добіг кінця роман співробітників з роботою з дому, запитує у своєму матеріалі FT? Для Великої Британії та США цілком можливо. Причина – підвищення вартості комунальних послуг, особливо на опалення. Попри те, що подорож на роботу не безкоштовна, пільги та фінансові заохочення роботи в офісі, створюють нову привабливість роботи саме там.