Слухачі SE MBA підкорили «EVEREST»

На Еверест не піднімаються – Еверест підкорюють! І підкорити цю легендарну вершину вдається тільки сміливим, витривалим і, головне, командним гравцям.

28 січня 2021

Сьогодні слухачі Senior Executive MBA отримали захоплюючий досвід командної роботи в ході симуляції «EVEREST» (розробка Гарвардської бізнес-школи). Ця бізнес-гра стала логічним завершенням курсу з лідерства.float: right; margin: 0px 0px 20px 20px;

На важливості ролі лідера в ході підкорення гірських вершин наголосила і мотиваційна спікерка сьогоднішньої зустрічі Тетяна Яловчак – альпіністка, яка підкорила понад півсотні гірських вершин, в тому числі, Еверест (Тетяна стала другою українкою, яка здійснила сходження на Джомолунгму).

float: left; margin: 0px 20px 20px 0px;«Багато залежить від керівника групи. У нас була команда з 17 людей, експедиція тривала 50 днів. І всі благополучно дісталися вершини і спустилися назад, тому що нашому лідеру вдавалося нас контролювати протягом всього цього періоду. Ваше сходження буде легше і швидше, але  надасть не менш цікавий досвід», – зазначила Тетяна.

Всередині бізнес-симуляції «EVEREST» є декілька важливих завдань. Вони пов’язані з роботою команд, розподіленням ролей, вмінням працювати з новими викликами та обмінюватися інформацією, необхідною для прийняття рішень. Система оцінює два важливих фактора: наскільки злагоджено учасники працювали, як команда, і як зі своїм завданням впорався лідер.float: right; margin: 0px 0px 20px 20px;

«Окрім єдиної спільної мети – досягти вершини, у кожного учасника є свої невеликі підцілі, про які інші гравці не знають. Для того, щоб рухатися наверх, команда має приймати групові рішення на основі тієї інформації, яку надає система. Ця інформація находить нерівномірно, і учасники повинні одночасно домовлятися про прийняття особистих та командних рішень. Тут починається найскладніше і найцікавіше. Це дійсно можна порівняти з роботою проєктної групи в будь-якій компанії, де у всіх є одна спільна мета. Але на шляху до цієї у мети у кожного можуть з’явитися різні обставини, які впливають на прийняття рішень і виконання завдань. «EVEREST» – чудовий спосіб перевірити свої лідерські та командні якості», – відзначив Олександр Сударкін, директор програм МВА в МІМ та модератор симуляції.