Стажування слухачів програми SE МВА у Південно-Африканській Республіці

14 червня 2016

Традиційний закордонний навчальний модуль для студентів програми SE МВА вже вдруге пройшов у бізнес-школі університету Стелленбош (Stellenbosch business school) у Кейптауні. «Складно уявити більш яскраве і контрастне місце. Різноманіття національностей, культур, мов, архітектури… Еклектика, руйнування загальноприйнятих моделей і шаблонів. Ідеальне місце і challenge для бізнесу майбутнього, коли немає готових рецептів і прийомів, ментальні кордони стерті і нескінченні можливості створювати нове. Саме тому Study Tour SE MBA МІМ-Київ проходив там – на перетині культур, рас і двох найпотужніших океанів», – ділиться враженнями про місце стажування Наталія Данкович, керівник навчального відділу Бізнес-школи МІМ-Київ.

На лекційних заняттях з професорами університету Стелленбош учасники програми SE МВА говорили про підприємницьку діяльність у ПАР, можливості для ведення бізнесу, інновації, економічну та політичну ситуацію, інструменти створення сценаріїв бізнесу, екологічність як стратегію, success story бренду Adidas, а також про управління змінами на прикладі історії Африки.
Період стажування включав також візити в компанії, успішні на африканському та світовому ринках. На зустрічах із топ-менеджментом знайомилися з процесом управління, підходами до розробки конкурентної стратегії, методами та засобами просування продукції, що дало змогу оцінити конкурентні переваги, макроекономічні та крос-культурні відмінності у веденні бізнесу.
Під час візиту до банку ABSA (Barclays Bank), слухачі були вражені унікальною програмою підтримки малого бізнесу, коли банк надає фінансові послуги, консультує, направляє і по-справжньому генерує підприємців, інтегруючи їх у бізнес-середовище.
Наступним було знайомство з компанією Two-a-Day Group Ltd., виробником і експортером (близько 50% від виробленої продукції) фруктів. Слухачі програми SE MBA відзначили розумно побудовану бізнес-модель, побачили зсередини виробничий процес і сади, де продумано все, аж до кольору тентів над садами, щоб світла не надходило більше, ніж необхідно.
У компанії Fair Cape Dairies МІМівцям розповіли, у чому секрет родинного бізнесу (сім’я Loubser управляє компанією з виробництва молочних продуктів уже протягом 5 поколінь) та як підтримувати три основні складові: навколишнє середовище, соціальне благополуччя, а головне – добробут корів, щоб слідувати девізу «Do the right thing»?
Про особливості виноробні Solms Delta Wine Estate, яка протягом років залишається одним із найбільш прогресивних винних маєтків, про соціальну активність та стан сільського господарства загалом говорили протягом екскурсії виноградниками цієї компанії.
Побували слухачі програми SE МВА і в Cipla, провідній фармацевтичній компанії Південної Африки, що виробляє лікарські препарати світового класу за доступними цінами.
Активне дозвілля чудово розбавляло насичені навчанням будні. МІМівці побували на мисі Доброї Надії, попірнали з акулами в одному з найбільш небезпечних місць планети, отримали купу вражень після поїздок до різних провінцій і містечок, побачили потужність і силу кейптаунського порту. Такі екскурсії дозволили глибше зануритися в африканську культуру, традиції. А за смакуванням страв еклектичної південноафриканської кухні і під музику старого доброго джазу, студенти ділились враженнями і думками, та з особливим захопленням обговорювали підприємницький дух бідних верств місцевого населення.
«Одне з місць, яке особливо вразило – це мис Голковий, найпівденніша точка Африки, де зустрічаються Атлантичний та Індійський океани. Неймовірне місце з потужною енергетикою. А сафарі у ПАР – це просто паралельна реальність! Маса вражень, якими хочеться поділитися. Південна Африка дивовижна!», - Сергій Ціпов’яз, SE MBA.
Візит до Південно-Африканської Республіки дозволив учасникам програми SE МВА дізнатися про особливості ведення бізнесу в багатоетнічному африканському середовищі, культурні особливості країни й можливості співпраці з нею. Такі стажування завжди спонукають до роздумів, аналізу і порівняння. Тож сподіваємося, що досвід південноафриканських компаній спонукатиме МІМівців до позитивних змін і розбудови українського бізнесу.