«Стратегія і тактика лідерства» – поповнення у серії «Бізнес-школа МІМ рекомендує»

27 серпня 2021

У видавництві BookChef вийшла книга Джоко Віллінка «Стратегія і тактика лідерства». Автор служив 20 років у «Морських котиках» ВМС США, пройшов шлях від солдата до командира спецоперацій війни в Іраку.

Своїми досягненнями він завдячує власній сталевій волі та особистим принципам лідерства, якими він і ділиться у своїй книзі. Як діяти, коли вас підвищили? Як позбутися синдрому самозванця? Як заохочувати і карати справедливо? Відповіді на ці та багато інших питань з власного досвіду й пропонує управлінцям Джоко Віллінк.

«Найбожевільніша істота, з якою має впоратися лідер, – він сам». Автор радить, як не перетворитися на «егоманіяка мікроменеджменту», досягти балансу дисципліни й турботи про підлеглих та дотримуватися основоположного принципу абсолютної відповідальності лідера», – виокремлює важливі нюанси тексту викладачка Бізнес-школи МІМ Олена Кир’янова.

Після завершення військової кар'єри, Віллінк разом зі своїм побратимом по службі заснував фірму Echelon Front, що надає консультації з питань лідерства.

«Лідерство – це абсолютна відповідальність, яка цілком і повністю лежить на ваших плечах. Водночас, лідерство – це не про вас. Анітрохи. Лідерство – це про команду. Команда важливіша, ніж ви. У ту саму мить, коли ви ставите власні інтереси вище інтересів команди і місії, ви зазнаєте безповоротного краху як лідер», – безапеляційно заявляє Віллінк. І таку логіку можна зрозуміти з огляду на його військове минуле, де досягти успіху в операції можна лише злагодженими зусиллями.

Цей практичний «польовий посібник», як Віллінк характеризує свою книгу, майже одразу після появи потрапив до десятки бізнес-бестселерів за оцінкою видання New York Times.