Світові технологічні тренди - 2020

Норвезька телекомунікаційна компанія Telenor опублікувала прогноз технологічних трендів на 2020 рік. Ми відібрали для вас ТОП-5.

16 грудня 2019

Тренд 1 - "Dirty Data" is a new fake news - "Брудні дані" - нові фейки

Про "брудні дані" говоритимуть усі. Зараз багато рішень, які суттєво впливають на життя людини, приймають не живі люди, а штучний інтелект. Але чи завжди ці рішення неупереджені та справедливі? Розуміння того, що штучний інтелект, збираючи дані та інтерпретуючи їх, може "вирішувати" неправильно, змінить ставлення до нього. Чим більше рішень будуть прийняті з його допомогою, тим більше його авторитет буде піддаватися сумніву. І тим частіше будуть виникати питання: "Це рішення дійсно правильне? Дані, які лежать в його основі, дійсно точні та неупереджені? І якщо раптом ні, то чи може це рішення вважатися законним?

Математикіня Кейт О'Ніл в своєму бестселері "Big Data - зброя математичного знищення" розповідає про те, як "великі дані збільшують нерівність і загрожують демократії". Або, ближче до людей - життя багатих роблять ще кращим, а життя бідних ще гіршим: "Немов боги, ці математичні моделі ... зазвичай карали бідних і пригнічених в нашому суспільстві, продовжуючи робити багатих ще багатшими".

Так відбувається тому, що в самих алгоритмах оцінки даних закладений упереджений підхід їх творців.

МІМ в тренді: Книга Кейт О'Ніл "Big Data - зброя математичного знищення" вийшла в серії "Бізнес-школа МІМ рекомендує" у видавництві BookChef.

Тренд 2 - Tech-arranged "merriages" - Організаційні "шлюби"

5G охоплюватиме країни одну за одною. Дані можна буде передавати все швидше і швидше. Затримка сигналу стане мінімальною.

Бізнес активно почне вступати в колаборації та запускати платформи на стику різних галузей, держава і фахівці з громадської сфери також скористаються новими можливостями. Наприклад, можна буде ефективніше діяти при надзвичайних ситуаціях, проводити дистанційні розслідування, розвивати електронні сервіси, які піклуються про здоров'я, проводити науково-дослідні консиліуми, покращувати логістику. Все це в прямому сенсі змінить існуючу реальність.

МІМ в тренді: Учасники Міжнародного навчального модуля програм МВА та SE MBA  Бізнес-школи МІМ у грудні побували в Китаї з бізнес-візитом у компанії Huawei. Вони своїми очима побачили, як працює гігант, який обіцяє до 2035 року зайняти роботою в інфраструктурі 5G-мереж 22 млн осіб по всьому світу.

Детальніше про програми

Тренд 3 - Green gets mean - "Зелені" будуть головними

У розвинених країнах все більше і більше компаній будуть прагнути отримати стовідсотково поновлювану електрику. І вести бізнес, не завдаючи шкоди клімату.

Не залишаться в стороні від сфери "зелених" інновацій Big Data і штучний інтелект. Вони допоможуть розрахувати попит на ресурси й оцінити споживання або знайти варіанти, як скоротити викиди вуглекислого газу, зменшивши при цьому витрати. А також створити нові джерела доходів в цій сфері.

Інвестори все більше грошей вкладатимуть в "зелені стартапи" та їх кількість почне рости. Це відкриє нові можливості і для людей. З'являться послуги та програми, які допомагатимуть формувати та контролювати "зелені" звички.

МІМ в тренді: У грудні в МІМ пройшов "зелений" івент - перша зустріч Energy Discussion Platform: Energy Storage Ukraine 2020.

Energy Discussion Platform створена всеукраїнською платформою Global 100% RE Ukraine, яка об'єднує бізнес, політиків і громадськість, зацікавлених у розвитку альтернативної енергетики в Україні, та Бізнес-школою МІМ.

Запис текстової трансляції

Тренди 4 і 5 мають загальну основу - цифрову незахищеність користувача в мережі.

З кожним роком бізнес і держава все активніше використовують у своїх цілях дані, які збирають в інтернеті.

Технологічні компанії знають про користувачів багато: що вони шукають в пошуковиках, з ким спілкуються в соціальних мережах, які продукти купують, в якій лікарні лікуються та інші, часто досить інтимні речі. Люди починають розуміти, що платять за послуги не тільки грошима, а й інформацією, яку компанії використовують в своїх цілях, фінансових, громадських, політичних.

Тренд 4 - Build your own network - Створи свою власну мережу

Щоб цьому перешкодити, користувачі почнуть іти в закриті мережі, організовані за принципом peer-to-peer (пирингові, децентралізовані мережі) і віддавати перевагу повністю зашифрованим застосункам.

Тренд 5 - What is the cost of trust? - Скільки коштує твоя довіра?

Для користувачів все гостріше стоятиме питання довіри технологічним компаніям. І все частіше рішення, стати клієнтом однієї чи іншої, будуть приймати з урахуванням цього фактора.

А в основі довіри лежить репутація. І тут багато що залежить від самих технологічних компаній. Важливий актив бізнесу - люди. Вони можуть стати амбасадорами компанії на ринку, а можуть завдати своїми діями репутаційного збитку. Один з інструментів підвищення лояльності співробітників - корпоративне навчання. І компанії, які працюють на технологічних ринках, це розуміють і використовують.

МІМ допомагає технологічним компаніям адаптуватися до трендів: У грудні 38 топ-менеджерів "Датагруп" пройшли навчання в Бізнес-школі МІМ за програмою «Право та фінанси». Менеджмент компанії отримав знання, які потрібні для ефективного управління бізнесом. А раніше співробітники "Датагруп" відучилися за програмою pre-MBA «Менеджмент і лідерство». Також прямо зараз проходить корпоративне навчання 35-ти співробітників Terrasoft за програмою pre-MBA «Менеджмент і лідерство».

"Ми співпрацюємо з компаніями "Датагруп" і Terrasoft досить давно і у нас склалися відносини, які ґрунтуються на довірі та взаємній повазі. Ми завжди глибоко занурюємося у потреби партнерів і оперативно реагуємо на запити в навчанні, в тому числі й нестандартні", - говорить Олексій Виноградов, віце-президент Бізнес-школи МІМ.

Детальніше про корпоративні програми МІМ

Повна версія прогнозу на сайті Telenor