Таємне відрядження журналістки-мами, зникнення корпорацій, де правлять лише чоловіки, і сила концентрації – огляд FT&WSJ

10 березня 2023

На цей тиждень припало 8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок. І доки в Україні ламали списи про те, як має трактуватися ця подія і чи взагалі їй місце у вітчизняному календарі, у закордонній пресі не словом, а ділом проілюстрували, як може виглядати для жінки змога реалізувати себе.

Наприклад, однією з двох журналістів, які висвітлювали таємний візит президента Байдена до Києва, була мама 9-місячної дитини, пише WSJ. Для жінки це була таємна подорож до зони воєнних дій. Її погляд на логістику вкрай незвичайного відрядження висвітлив: нарешті суспільство усвідомило, що деякі шанси не можна втрачати, навіть якщо ви – молода мама, що місце матері не лише біля дитини, що з немовлям може залишитися тато, а помпа для грудного молока – це просто прилад, який просто має перевірити служба безпеки. До слова, для Сабріни Сіддікі, репортерки Wall Street Journal у Білому домі, створили всі необхідні умови для збереження грудного молока протягом відрядження. 

У Великій Британії ще 10 років тому 152 з 350 найбільших компаній не мали жінок поміж директорів. У 2020 році таких компаній не лишилося, відзначає FT. Нині жінки складають 40% всіх рад директорів цих компаній. Кількість комітетів, у яких самі лише чоловіки, теж значно скоротилася – на 350 компаній їх лишилося 10. Така ситуація цікава тому, що кількість жінок на найвищих посадах зросла попри те, що на відміну від Франції або Норвегії у Британії немає встановлених законом «жіночих» квот. Єдина ложка дьогтю – непропорційно мала кількість жінок СЕО. Але це поки що.

Працювати не більше, а розумніше – модний нині тренд, викладений у нового «апостола продуктивності» Кола Ньюпорта, чиї книжки видаються мільйонними накладами. Його принципи, про які йдеться на шпальтах FT, базуються на виборі роботи, що відповідає бажаному способу життя, концентрації на завданні, цифровому детоксі та розподілі між роботою і приватним життям. Найцікавіше тут – ідея концентрації на завданні, яке ще називається «глибока робота». Рекомендовано працювати над важливими/стратегічними проєктами концентруючись протягом трьох годин. Надалі концентрація все одно падає, тому слід переходити до простіших занять. Для досягнення необхідної концентрації варто забути про пошту, месенджери та соціальні мережі.