Тарас Чмут: «Реальні масштаби волонтерської допомоги фронту ми відобразили в календарі Фонду «Повернись живим»

17 грудня 2021

Календар «Реальні масштаби» на 2022 рік урочисто презентував Фонд «Повернись живим». У столичній галереї «Тадзіо» з цієї нагоди відкрили виставку світлин, з яких складається календар – це пейзажі Донбасу, де відбувалися події російсько-української війни, але доповнені 3D зображеннями пристроїв, які завдяки волонтерській підтримці отримують українські військові на фронті.

- Насправді  дуже могутня філософська ідея в цьому календарі і дуже справжня. Бо речі, які рятують життя, досить маленькі, але вони стають гіганськими, навіть колосальними, коли виконують свою функцію. Бо грубо кажучи, ми воюємо за цінності, а цінність європейська, гуманістична – це людське життя. І цей календар не про цінність цих маленьких речей, він про цінність життя кожної людини. Фонд «Повернись живим» для мене - гуманісти, - сказав художник Федір Александрович, відкриваючи виставку.

Директор Фонду «Повернись живим», слухач програми pre-MBA «Менеджмент та лідерство» Тарас Чмут розповів про еволюцію волонтерської допомоги, які теж можна побачити на світлинах.

- На фотографіях, що зроблені спеціально для календаря, знакові місця війни, які вже увійшли в історію. І в той же час на них - наша трансформована волонтерська допомога. По цих фото можна побачити, як трансформувався волонтерський рух від 2014 року, коли ми всі возили бронежилети, їжу, одяг, до того, що ми бачимо на сторінках календаря – безпілотники, мобільні  комплекси спостереження, інклінометри, тепловізори, оптика. Всі ці вироби масштабовані, бо внесок їх величезний, - підкреслює Тарас Чмут.

Ідея належить Олексію Новікову, який опікується у Фонді креативним напрямком. Над календарем працювали приблизно півроку фотографи Микола Терсімонов та Сергій Коровайний, а також ілюстратор та оформлювач, ветеран Юрій Мотрич, який і зумів надати космічних масштабів пристроям, які допомагають військовим.

Традиційно «Повернись живим» дарує календарі благодійникам. Дізнатися більше можна на лендингу проєкту https://realscale.charity/


Фото - Олена Максименко