Тренінг тренерів у Душанбе: кваліфіковані експерти стають бізнес-викладачами

05 квітня 2021

У Республіці Таджикистан викладачі Бізнес-школи МІМ завершили перший з шести освітніх модулів в рамках проєкту «Основи створення і управління бізнесом».

Зокрема, під час тижневого курсу «Тренінг тренерів» керівництво та співробітники Державного унітарного підприємства «Таджінвест», тренери Державного Бізнес Інкубатора та зовнішні консультанти опановували навички, які допоможуть їм ефективно навчати представників місцевого бізнесу, щоб якісно представляти свою продукцію у світі для залучення інвестицій. 

Викладач МІМ, директор програми MBA, Олександр Сударкін відзначив – слухачі (успішні та реалізовані фахівці, керівництво та співробітники Таджінвесту) були зацікавлені і залучені у процес, що свідчить про готовність і бажання розширювати власні знання, вміння та навички. 

«На тренінгу я передавав навички якісно та ефективно навчати інших, поглиблював існуючі вміння і закладав основу для їхнього подальшого розвитку. Бо дехто зі слухачів вже є експертами, скажімо, з бізнес-планування.  Вони вміють створювати бізнес-плани, а після тренерського курсу вже зможуть навчати цьому інших. Я сподіваюся, що учасники моїх тренінгів стануть фаховими викладачами своїх власних тем».

Навчальний проєкт із залученням викладачів МІМ реалізовується за підтримки GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) і триватиме до липня 2021 року включно. Проєкт відбувається завдяки зусиллям Таджінвесту. Генеральный директор Хуршед Мірзо та виконавчий директор підприємства Джавохирлал Музаффарі самі були серед слухачів «Тренінгу тренерів», тож мали змогу побачити своїх співробітників у динаміці.

«Ми хочемо подякувати МІМ за ці шість днів і за той обсяг інформації, який ми отримали», –  відзначив Джавохирлал Музаффари. «Наскільки ми могли увібрати ці вміння? Я подивився виступи кількох учасників і, м’яко кажучи, вражений. Олександр Сударкін давав оцінку кожному дуже дипломатично. Ми зі свого боку спостерігали за реакцією «однокурсників» за виразами облич та очей, і розуміли, де ми маємо плюси, а де мінуси. Зрештою, все відбулося дуже добре і перевершило очікування. Ми трохи хвилювалися, що після першого заняття буде зменшуватися кількість слухачів, але виявилося, що Таджінвест,  і особисто Ахім Зігерт, як представник від GIZ, зробили правильний відбір учасників, а отже отримали максимальний ефект. Тому я від імені Таджінвеста, і навіть трошки більше – від імені Державного комітету з інвестицій та управління державним майном, дякую за цю роботу».

Інші учасники тренінгу теж відзначають, що дні інтенсивного навчання пішли їм на користь і допомогли здолати страх перед публічними виступами та сумніви.

Анна Мирсоідова, ТОВ «Зава», HR, тренер:

“Це був дуже цікавий і корисний тренінг,  де йшлося про базові навички, необхідні для підготовки публічного виступу. Матеріал розподілений на блоки, які зручні для вивчення і засвоєння. Практичні завдання допомагають швидше розібратися в темі і застосувати знання в житті”.

Кумрі Шерлоков, Міністерство економічного розвитку і торгівлі Республіки Таджикистан, старший спеціаліст з розвитку МСП:

“Я вдячний Таджинвесту, GiZ  за надану можливість отримати бізнес-освіту світового рівня, що безперечно може вплинути у подальшому на успіх в кар’єрі кожного з учасників. Що стосується тренера, мені дуже сподобалося, як Олександр Сударкін, підтримуючи кожного учасника психологічно, за допомогою спеціальних технік та інструментів діставав внутрішні ресурси людини і пояснював, як їх використовувати в майбутньому. Це говорить про його стовідсотковий професіоналізм”.

Маліка Мадаминова, ТОВ «Йовар» HR, тренер:

“Для мене це був незабутній тиждень. Море емоцій, багато нового. Я на сьомому небі! Тепер просто треба спуститися на землю і почати втілювати у життя все те, чому нас навчив Олександр Сударкін, найкращий тренер, якого я будь-коли бачила”. 

Зі свого боку ми також дякуємо Таджінвесту і керівництву підприємства Хуршеду Мірзо та Джавохирлалу Музаффарі за підтримку, гостинність і плідну співпрацю. Ми щиро радіємо нашому партнерству і чекаємо на наступні зустрічі.

Перший тренінговий модуль відбувся на базі державного закладу «Бізнес інкубатор Таджикистану» у Душанбе, який є потужним майданчиком для розвитку бізнесу в республіці. Нині країна активно вивчає нові шляхи і перспективи залучення інвестицій, щоб посилити позиції у світовій торгівлі і розширити спектр міжнародних партнерів.