Тренінг з комунікацій для викладачів Академії СБУ від Олександра Сударкіна

23 лютого 2023

Інструментам професійної комунікації, зокрема, в академічному середовищі, був присвячений дводенний тренінг директора програми МВА Бізнес-школи МІМ Олександра Сударкіна, який він провів для викладачів Академії СБУ.

Це вже не перша співпраця з навчальним закладом, де для підвищення кваліфікації викладацького складу постійно залучають зовнішніх експертів, щоб ті могли ділитися власними напрацюваннями, новими інструментами у викладанні та комунікаціях загалом.

«Під час нашої першої зустрічі ми говорили про лідерство: як академічне, так і командне, оскільки серед слухачів були керівники навчальних курсів та програм. І для них притаманні ті самі виклики, які постають в нас з нашими програмами МВА та pre-MBA: робота з іншими викладачами, мотивування, залученість слухачів і так далі. А цього разу ми говорили про інструменти професійної комунікації саме в академічному середовищі. Зокрема, що таке комунікація загалом, які особливості має абстрактне і конкретне мовлення. Ми говорили про управління емоціями, в тому числі, протягом навчання, торкнулися структури аргументації, контраргументації для того, щоб вміти переконувати структурно як викладачів, так і слухачів. Також працювали над внутрішніми проєктами Академії. Мене дуже вразила залученість слухачів та їхня активність щодо питань», поділився враженнями Олександр Сударкін.

Попри те, що специфіка діяльності і задачі Академії відрізняються від профілю бізнес-освіти, аудиторія була надзвичайно відкритою до інструментів та прикладів, на яких вчаться слухачі МВА та pre-МВА. «Тренінг стосувався викладання в академічному середовищі, тому фактично у нас вийшла професійна розмова колег», резюмував Олександр Сударкін.