Третя конференція «Національний виклик: Деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?» відбулась за підтримки МІМ

14 грудня 2022

Чи зможуть українські аграрії відновити довоєнне виробництво після Перемоги України? Представники науки, освіти, бізнесу та держави шукали шляхів відродження ґрунтів, що постраждали внаслідок війни, під час III-ї конференції «Національний виклик: Деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», партнером проведення якої стала Бізнес-школа МІМ.

У фокусі обговорень – проблеми, які Україні слід вирішувати вже зараз, способи визначення ступеня деградації ґрунту, практичні інструменти оздоровлення і таке інше.

Олена Корогод, президент ГС «Органічна Україна», констатує, що планета втрачає щорічно 24 млрд т родючої землі, через що страждають більше 3 млрд людей. За останні 130 років українські ґрунти вже втратили близько 30% гумусу, а рівень розораності сягає 53%, і є одним з найвищих в світі.

З повномасштабним вторгненням російських військ до України постав ще один надзвичайний виклик – забруднення ґрунтів внаслідок бойових дій.  

«У зв’язку з активними воєнними діями після 24 лютого близько 182 880 м² забруднені шкідливими речовинами. За підрахунками ООН, Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. На розмінування доведеться витратити, у кращому випадку, від 5 до 7 років. Кожний вибух артилерійського снаряду – це низка токсичних сполук, що потрапляє в ґрунт. Розриви снарядів та мін призводять до миттєвого руйнування верхнього родючого шару ґрунту, який формувався протягом віків», – зазначила Світлана Корсун, виконавчий директор Інституту прикладної біотехнології БТУ-ЦЕНТР, д. с.-г. наук.     

Олександр Домбровський, президент «МХП Еко Енерджи», голова правління Global 100% RE Ukraine, відкриваючи секцію, присвячену практичним крокам до відродження родючості ґрунтів, зазначив:

«Моє враження як людини, яка професійно займається цією тематикою: чим більше ми знаємо, тим більше ми розуміємо, що знаємо дуже мало. З іншого боку, ми чітко усвідомлюємо, що негативні процеси по швидкості наростають з серйозним прискоренням. І ми мусимо усвідомлювати, що наростаючі проблеми ми повинні співвідносити зі швидкістю прийняття рішень і готових продуктів, які ми повинні імплементувати».

Повний запис конференції можна переглянути тут.