У МІМ-Київ захищено першу в Україні дисертацію на здобуття ступеню DBA (Doctor of Business Administration)

Першим в Україні доктором бізнес-адміністрування (DBA)став Олександр Георгійович Головченко – випускник програми DBA* у МІМ-Київ, який захистив дисертацію на тему: «Мотивація вищого управлінського персоналу в енергетичному комплексі України».

09 червня 2016

З нагоди події у МІМ-Київ відбувся урочистий публічний захист, на якому були присутні: Віталій Анатолійович Гайдук – голова Наглядової ради бізнес-школи МІМ-Київ, Ірина Олегівна Тихомирова – президент бізнес-школи МІМ-Київ, наукові керівники пана Головченка: Макс Абрамович Гольцберг (завідувач кафедри бізнес-адміністрування МІМ-Київ, д.е.н.) та Ліна Михайлівна Хасан-Бек (професор кафедри бізнес-адміністрування МІМ-Київ, к. е. н), одногрупники пана Головченка та багато інших гостей.

Відкрив захід Макс Абрамович Гольцберг, він розповів про процедури та вимоги до написання і захисту диплому DBA: від вибору теми дослідження, пошуку зарубіжних і вітчизняних рецензентів і до захисту й оцінювання дисертації. Пан Гольцберг зазначив, що дисертація отримала схвальний відгук усіх рецензентів. «Після захисту роботи журі одноголосно ухвалило рішення вважати пана Головченка доктором бізнес-адміністрування», – завершив свій виступ Макс Гольцберг.
Під час урочистого вручення диплому президент МІМ-Київ Ірина Олегівна Тихомирова зазначила: «Я з великою радістю започатковую у МІМ-Київ нову традицію – вручення диплому DBA. Разом з ним ми додаємо пам’ятну іменну табличку, а також темно-червоний комірець, відтепер – це ознака володіння ступенем DBA».
Після цього виступив пан Головченко, тепер вже у офіційному статусі доктора бізнес-адміністрування. Присутні із перших вуст ознайомилися із основними тезами та висновками дисертації. У своїй роботі пан Головченко прослідкував зв’язок між мотиваційним пакетом топ-менеджера і успішністю підприємства, яке він очолює; детально проаналізував мотиваційні схеми зарубіжних підприємств, які досягли лідерства в своїй галузі; провів опитування серед топ-менеджерів вітчизняних підприємств паливно-енергетичного комплексу за допомогою власного розробленого листа-анкети; дослідив, як мотиваційна система працює в нашій країні. За результатами досліджень та їх подальшим аналізом пан Головченко запропонував таку систему мотивації, яка б дозволила забезпечити ефективність топ-менеджерів та сприяла досягненню поставлених власником підприємства стратегічних цілей та завдань. Доповідач через призму власних ретельних пошуків і конкретних цифр дійшов однозначного висновку: «Система мотивації , яка сьогодні існує на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України, не сприяє заохоченню топ-менеджерів до максимізації ефективності господарської діяльності». Як результат були озвучені пропозиції для вирішення поставлених проблем: якою має бути ефективна система мотивації та як це працюватиме в Україні?
Далі Олександр Головченко звернувся до усіх присутніх з напутніми словами: «Я жив цією роботою, адже вона відкривала для мене нові перспективи… Ми усі, кожного дня, пишемо власну книгу з мотивації персоналу. Бажаю всім вам написати роботу, перш за все, для самих себе».

Насамкінець церемонії слово взяв Віталій Гайдук – голова наглядової ради МІМ-Київ: «Я хочу подякувати Вам, пане Головченко, за Вашу внутрішню мужність зробити цю роботу. Ще буде багато дисертацій, можливо й кращих, але ця завжди буде першою, а пан Головченко назавжди залишиться першим в Україні доктором бізнес-адміністрування».
МІМ-Київ щиро вітає пана Олександра Головченка і пишається його визначним досягненням. Викладацький колектив готовий підтримувати кожного студента у підкоренні нових вершин, щоб найближчим часом відбувся наступний захист – вже другої дисертації DBA.

*Програма DBA (Doctor of Business Administration) – принципово новий продукт на українському ринку бізнес-освіти і пропонує його виключно бізнес-школа МІМ-Київ. DBA є найвищим, визнаним у світі, професійним ступенем еліти бізнесу. Програма DBA є логічним продовженням МВА і актуальна для тих, хто володіє значним досвідом управління та прийняття стратегічних рішень, має бізнес-освіту (МВА), виявляє бажання та схильність до узагальнення накопиченого досвіду, пошуку нових шляхів вирішення складних управлінських проблем. Запорукою отримання ступеню доктора бізнес адміністрування є написання і захист дисертації, робота над якою зазвичай триває декілька років.