Україна, декарбонізація та зарплати юристів - дайджест FT&WSJ 

29 липня 2021

Україна знову потрапила на перші шпальти Financial Times. Слід одразу відзначити, що попри обережність добору слів, часопис називає речі своїми іменами: «непроголошена війна», «сепаратисти, яких підтримує Росія», «захоплений російськими військами Крим» тощо. Цього разу у центрі уваги опинилася загрозлива ситуація, пов’язана з постачанням води до Криму. Проблема настільки дошкуляє окупантами, що вони подалися із позовом до Європейського суду з прав людини із звинуваченнями України в грубих порушеннях та геноциді. Росії є за що боротися: ціни на продовольство зростають, ізоляція через західні санкції впливає на життя кримчан, сільське господарство занепадає, а воду доводиться возити мостом через  Керченську протоку. Все одно води не вистачає, того її подають по кілька годин на день. Це разом руйнує сподівання на обіцяне Путіним покращення життя простих кримчан за панування Росії. Більшість кримців підтримують позицію України – вони блокують Північно-Кримський канал, щоб запобігти надходженню води. Їхні настрої песимістичні – вони говорять про високу вірогідність війни. І це можна зрозуміти, адже Росія розміщує війська на адмінкордоні з Україною. Олексій Резніков, Віце-прем'єр-міністр, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, заявив, що Україна готова надати Криму гуманітарну допомогу, в тому числі питну воду, однак про таку допомогу ніхто не просив. 

Найбільший лобіст нафтогазу в США American Petroleum Institute (Американський інститут нафти) змінив свою позицію щодо викидів метану, що є невід’ємною частиною роботи нафтогазових потужностей, та ціни на викиди вуглецю - матеріал про це вийшов у WSJ. Впроваджується суворіше регулювання. Такі дії – результат визнання змін клімату та необхідності запобігати їм. Невдоволені всі – великі гравці, як-то Royal Dutch Shell, BP PLC та Exxon Mobile, вважають такі заходи недостатніми. Менші гравці, зокрема нафтопереробні підприємства, транслюють думку, що така політика загрожує їхньому бізнесу.

Юристи в США перебувають у надзвичайно вигідному становищі, особливо ті, хто лише на початку кар’єрного шляху. Тему заробітків у галузі досліджує FT. Сплеск M&A активності (злиття і поглинання) призвів до дефіциту юристів, особливо тих, хто не доріс до рівня партнера. Умови, які пропонують американські компанії, зокрема бонуси при підписанні контракту, корекція винагороди до рівня найкращої пропозиції, яку отримав бажаний кандидат, тиснуть і на європейський ринок юридичних послуг. Юристи, які претендують на посади середнього рівня, отримують бонуси при підписанні контракту в розмірі аж до $250 тис. Бонус за рекомендацію кандидата всередині топових міжнародних юридичних компаній становить $30 - $50 тис. Вважаєте, що це – чудова кар’єра? Непогана, але однією з причин браку кадрів є вигоряння серед «непартнерського» персоналу.