В МІМ відбулася стратегічна сесія з представниками наглядових рад держпідприємств

15 грудня 2020

11 грудня Бізнес-школа МІМ стала майданчиком для проведення першої стратегічної сесії для органів управління та членів наглядових рад ТОП-15 компаній державного сектору. Захід було організовано за ініціативою Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та за підтримки агентства USAID.

Під час вітального слова Ірина Тихомирова відзначила: «Сьогодні ми робимо перший крок на шляху до великої справи, адже від наглядових рад залежить не тільки успіх підприємств, але й добробут усієї держави».

Українське корпоративне управління в державному секторі наразі розвивається непростим шляхом, тому що має специфічне минуле. Наша країна не може запозичити досвід США або Британії, адже у них не було Радянського союзу і його наслідків.

«Існування наглядових рад в Україні – це та революція в свідомості, яка дозволяє через складний досвід вибудувати культуру управління державним майном.

Так, держава – це власник, але вона має уособлюватися в комусь. Ми маємо чітко зрозуміти і прийняти те, які функції і завдання належать кожній ланці в системі корпоративного управління. Робота наглядових рад дає більш ефективний результат, ніж пряме ручне управління, яке блокує довгостроковий розвиток», – зазначила Світлана Панаіотіді, заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Захід модерував Олександр Сударкін, директор програми МВА, к.е.н., доцент кафедри менеджменту та економіки Бізнес-школи МІМ.

Першу частину стратегічної сесії було присвячено роботі в групах задля обміну досвідом та ідеями. Учасники спілкувалися на тему «Що вдалося реалізувати з точки зору корпоративного управління» і мали виділити 2-3 основних перешкоди до сталого корпоративного управління. Після практичних кейсів розпочалося обговорення стратегічних питань.