Від колгоспу до успішного агрохолдингу: лекція Дмитра Скорнякова у МІМ

09 липня 2018

Як докорінним чином змінити структуру бізнесу, перетворити його зі збиткового на прибутковий та стати одним із лідерів у сільськогосподарській галузі, не втративши позицій навіть під час проведення АТО, розповів Дмитро Скорняков, Генеральний директор агрохолдингу HarvEast, який 6 липня прочитав лекцію для слухачів програми SE MBA у Бізнес-школі МІМ.

Дмитро розпочав свою кар’єру у HarvEast з посади фінансового директора, у різні роки він керував такими напрямками діяльності холдингу як виробництво та операційна діяльність. З 2015 року пан Скорняков очолив HarvEast, ставши Генеральним директором.

Як зазначив Дмитро, у HarvEast він прийшов у віці 32 років. Свіжий погляд на стратегію розвитку компанії дозволив йому здійснити зміни, які, з рештою, привели холдинг до фінансового успіху. Зокрема, Скорняков оптимізував витрати, розвинув ефективні напрямки діяльності та позбувся збиткових. За його керівництва у холдингу було сформовано три основні види діяльності: рослинництво, молочне тваринництво, виробництво комбікормів.

Окрім того, Дмитрові довелось боротись із проблемою розкрадання та нецільових витрат ресурсів співробітниками. Це явище було своєрідним «спадком» з радянських часів та наслідком не доопрацювання попереднього керівництва. Системи моніторингу, контроль, перебудова системи логістики дозволили мінімізувати наслідки розкрадань.

Суттєвим викликом для Дмитра та компанії загалом стали події 2014 року. Значна частина активів HarvEast була зосереджена Донецькій області. Із початком бойових дій у регіоні виникла ситуація, в які не було зрозумілим, чи зможе холдинг продовжувати свою діяльність, яку частину активів буде втрачено. Однак Генеральному директору вдалося зберегти стабільність роботи компанії на територіях, прилеглих до ведення бойових дій.

Наразі HarvEast - українська компанія, що управляє активами у різних регіонах України. Серед них: 97 000 га оброблювальних земель, 7400 голів великої рогатої худоби та 2 комбікормові заводи. Холдинг налічує 1500 постійних співробітників. Під керівництвом Дмитра Скорнякова HarvEast активно розвиває зрошення, виробництво насіння, будує насіннєвий завод, висаджує горіхові сади.