Відмова від російських енергоносіїв та диверсифікація поставок нафти: FT&WSJ

04 травня 2022

Germany warns EU to expect economic cost from Russian oil embargo
https://www.ft.com/content/e1218d5d-b278-463d-8c1b-bd2da919d587

Відмова від російських енергоносіїв – дороге задоволення. Не дивно, що німецький уряд, який підтримав ембарго на російську нафту, попереджає про серйозний удар по економіці внаслідок зростання цін. Міністр економіки Німеччини закликав обрати такі сценарії, які би не виходили з-під контролю. Зокрема йшлося про необхідність знайти замінники російським нафті та вугіллю.

Не всім країнам це легко зробити. Угорщина та Словаччина мають потужності та інфраструктуру, яка була створена під постачання саме російської сировини. До того ж ці крани не мають портів. Угорщина, як завжди, почала погрожувати все зірвати, якщо їй не будуть гарантовані поставки з іншого джерела. Німеччина потребуватиме часу на переобладнання інфраструктури. Польща та країни Балтії наполягають на негайній забороні, а Італія говорить про додаткові тарифи або обмеження ціни на нафту. Вимогу платити рублями відкинуто як таку, що порушує санкційний режим.

CIA Chief Met Saudi Crown Prince Last Month in Push to Mend Ties
https://www.wsj.com/articles/cia-chief-met-saudi-crown-prince-last-month-in-push-to-mend-ties-11651588201?mod=hp_lead_pos7

Очевидно, що існує гостра необхідність у диверсифікації поставок нафти. Цілком природньо, що перше, що спадає на думку – це держави Перської (Арабської) затоки, зокрема союзник США Саудівська Аравія. Туди минулого місяця здійснив візит голова ЦРУ Вільям Бернс. Зокрема він зустрівся з кронпринцом Мохамедом бін Салманом, чия репутація не зовсім однозначна.

Відносини між союзниками нині дещо напружені. Причини – видобуток нафти, російська агресія проти України, ядерна угода з Іраном та війна в Ємені. Є сподівання на те, що діалог між країнами відновиться, адже інакше найбільший видобувник нафти може схилятися до більшої взаємодії з Китаєм та росією.

Zelensky, Yellen Among Speakers Set to Discuss Ukraine War at WSJ CEO Council
https://www.wsj.com/articles/yellen-zelensky-among-speakers-set-to-discuss-ukraine-war-at-wsj-ceo-council-11651570363?mod=hp_lead_pos11

Зменшенню російських доходів від продажу нафти буде присвячена Рада СЕО часопису Wall Street Journal (Wall Street Journal’s CEO Council). Крім того там будуть обговорюватися питання подальшого розколу світової економіки, подолання інфляції та регулювання обігу криптовалюти. Президент Зеленський має виступити на цьому закритому заході. Компанію йому складуть Джанет Йєллен, міністр фінансів США та голова британських збройних сил адмірал Тоні Радакін. Серед присутніх – засновник Майкрософту Білл Гейтс, Джеймс Горман з Морган Стенлі, Джеймс Квінсі з Кока-Коли, Брайан Чески з Аірбіенбі, та Майкл Моріц з Секвойя Кепітал.