Відійшов у засвіти Євген Марчук. Теплі спогади і вічна пам’ять

05 серпня 2021

Сьогодні відійшов у вічність експрем’єр, колишній очільник Служби Безпеки України, великий друг Бізнес-школи МІМ Євген Кирилович Марчук. Він цілком би міг стати «українським де Голлем», якби у 1999 році переміг на президентських виборах. «Переконаний, що Євген Марчук мав би бути президентом України. Історія нашої країни в такому випадку сьогодні могла б виглядати зовсім іншою», – казав про нього письменник і дипломат Юрій Щербак у 2019 році.

Навесні 2014 року Євген Кирилович був спікером на Форумі «Виклики часу: Експертна думка» в МІМ. Він був напрочуд прозорливим: говорячи про окупацію Криму, одразу застерігав, що так просто цей процес не закінчиться і спрогнозував подальшу ескалацію конфлікту.

Євген Марчук – один з ідеологів відмови України від ядерної зброї, за його плечима понад 30 років у спецслужбах, складні перемовини з Росією щодо острову Тузла, де вдалося не допустити  «гарячого розвитку цієї авантюри». У 2014 році він був на чолі Міжнародного секретаріату з безпеки та цивільної співпраці між Україною та НАТО, з 2015 – представник України у підгрупі з питань безпеки Контактної групи у Мінську, очолював українську групу переговорів у 2018 році.

«Євген Кирилович, без перебільшення, один з тих діячів, хто заклав основи безпеки та державної політики України. Його досвід та стратегічне мислення гармонійно поєднувалися із людяністю та сердечністю – таким ми і запам’ятаємо його», – поділилась Ірина Тихомирова, Президент МІМ.

Щиро співчуваємо дружині Ларисі Олексіївні Івшиній, нехай вистачить сил пережити цю втрату.