«Велике розділення» E&Y, сльози російських олігархів і новий робочий «етикет»  – огляд FT&WSJ

09 вересня 2022

Світ оплакує королеву Великої Британії, ми обговорюємо наш наступ на Харківщині. Поза тим життя триває, зʼявляються нові тенденції та відбуваються потрясіння галузевого масштабу.

E&Y, одна з компаній «великої четвірки», оголосила про плани розділити компанію на аудиторську та консалтингову. Цій темі FT присвятили аж дві свіжі статті. Однією з причин такого кроку є намір компанії, а точніше її консалтингового крила, вийти на біржу. Також висловлюється надія на те, що нарізно аудиторська та консалтингова компанії розвиватимуться швидше, адже у такий спосіб зникне конфлікт інтересів, коли «консалтери» не можуть працювати з клієнтами «аудиторів». Компанії мають амбітні плани – заплановано 7% зростання доходів в аудиторському бізнесі та 18%  – у консалтинговому. Не в захваті від цього партнери, яких по світу 13 000. Через те, що компанія функціонує як мережа національних компаній, всі партнери – впливові та успішні представники в першу чергу місцевого бізнесу. До того ж, є побоювання, що «аудитори» матимуть проблеми з наймом працівників – репутація у фінансистів сильно зіпсована нещодавніми скандалами, а можливості переключення з аудиту на податкове планування та консалтинг більше не буде. Та й карʼєрні перспективи у бізнесі з темпами зростання у 7% виглядають такі собі.

 Блюз олігархів, або жнива для західних юридичних компаній – російські скоробагатьки, які вклалися у те, щоб асимілюватися на Заході та стати «людьми світу», змушені «починати з нуля» після замороження активів. У відповідь ще у травні деякі з них звернулися до Крістіни Квін, найстаршого за званням, на той момент, дипломата в американському посольстві з пропозицією віддати частину своїх статків на відбудову України за зняття санкцій. Розмови не вийшло. Нині всі сторони кажуть, що такого не було, але… З тією самою пропозицією вони звернулися до Києва, але розуміння не знайшли. Нині Міхаіл Фрідман пропонує мільярд доларів з власних статків для того, щоби британці зняли з нього санкції.  На  пропозицію чіткіше сформулювати свою антивоєнну позицію публічно олігархи відповідають, що бояться за долю своїх співробітників у росії, або, що не мають впливу на путіна (що цілком можливо). До болю нагадує Китай, де багатіїв також примушують замовкнути під загрозою відбирання бізнесу. Тому, окрім як судової тяганини, їм мало що лишається, та й виглядають вони на тлі цього геть розгублено.    

І наостанок про новини робочого етикету від WSJ. Чи то він змінюється, чи то нам всім слід краще стежити за собою. Люди більше лаються, менше ручкаються, довше відповідають на листи. Ба більше, навіть намагаються уникнути позаробочого спілкування з колегами. Серед типових дій нині – відсутність супровідних листів, раптове зникнення без пояснень чи-то клієнту (куди йде цей світ!), чи то роботодавцю, фамільярність та безграмотне користування англійською мовою. Серед причин – ситуація на ринку праці, сприятлива для співробітників, пандемія з її карантинами, покоління Z та інтернет. З іншого боку, ґречність цінується – найвищі темпи зростання попиту демонструють курси етикету від ЛінкдІн – на 127% .