Відбулося чергове засідання фінансового клубу

30 травня у Бізнес-школі МІМ-Київ відбулося вже друге у цьому році засідання фінансового клубу, в рамках програми партнерства із банком Norvik.

01 червня 2017

В якості експертів виступили топ-менеджери банку Norvik: Голова правління Олівер Брамуелл, Перший віце-президент, керівник блоку «Міжнародний бізнес» Дмитро Калмиков та Олексій Александров, Старший віце-президент, керівник блоку Private Banking в Norvik Banka, випускник і викладач МІМ-Київ.

Вже традиційно говорили про трансформацію європейської банківської системи, нові вимоги до відкриття рахунків у європейських банках. Дмитро Калмиков докладніше зупинився на особливостях банківської сфери Латвії і причини прискіпливого ставлення до неї з боку США. Пан Калмиков зробив детальний огляд змін у латвійському законодавстві стосовно банківської сфери, зокрема зазначив, що у 2016 році було суттєво розширено список політично вагомих осіб – PEP (politically exposed person), законодавчо закріплено обов’язкові ознаки сумнівної угоди: наявність в публічних джерелах негативної інформації про клієнта, бенефіціара та угодах клієнта. З огляду на всі зміни і обмеження, експерт прогнозує суттєву зміну ролі банків у 2017 році: поряд із рішенням задач бізнесу – обов’язкове виконання функцій контролю та моніторингу.
Олексій Александров детально розповів про основні фактори, що впливають на світові фінансові ринки, серед яких виокремив: дії центробанків, економічну ситуацію у США, стійкість росту світової економіки (що за прогнозом МВФ сягатиме 3,6%), уповільнення темпів економічного росту Китаю, геополітичну ситуація на Близькому Сході, Кореї, відносини США та Китаю, «brexit». Докладніше зупинився на макроекономічних тенденціях України, поточних викликах та невизначеності, зокрема на скасуванні візового режиму із ЄС та про наслідки, які це матиме в перспективі.
У відповідь на побажання учасників попереднього засідання клубу, не оминули увагою блокчейн та криптовалюти. Голова правління банку Олівер Брамуелл, у своїй презентації детально зупинився на філософії і технічних деталях функціонування нових платіжних систем. Експерт виокремив основні фактори, що обумовлюють велику популярність криптовалют, зокрема великий рівень довіри, адже на відміну від «класичної валюти» її не можна «додрукувати», а в операціях із нею немає банків-посередників, зберігається конфіденційність, яку вже не можуть гарантувати банки, але при цьому все одно часто криптовалюта все ще сприймається як «dark money».
Не дивлячись на серйозність тем, що обговорювались під час засідання клубу, зустріч пройшла у щирій і невимушеній атмосфері. Родзинкою вечора став розіграш подарунку – книжки нобелівського лауреата Світлани Алєксієвич «Час second-hand», видавцев якої став Norvik Bank. Книжки отримали автори найкращих запитань до експертів. МІМ-Київ дякує всім учасникам за цікаву і змістовну зустріч, дата наступного засідання фінансового клубу буде оголошена найближчим часом, тож слідкуйте за анонсами.