Випускник МІМ, очільник «Повернись живим» Тарас Чмут у рейтингу «30 до 30» від Forbes

26 вересня 2022

«Ми живемо у світі, де все можливо. Наш фонд – тому підтвердження», – каже керівник «Повернись живим» Тарас Чмут. Трохи більше місяця тому попри шалені навантаження він закінчив своє навчання в МІМ за програмою pre-MBA «Менеджмент та лідерство».

Наприкінці минулого тижня Forbes провів перший офлайн-захід з початку повномасштабної війни росії проти України та нагородив учасників списку Forbes «30 до 30». Це щорічний список, який Forbes публікує втретє. Більшість учасників – на фронті, працюють та волонтерять, допомагаючи країні та військовим. Зовнішній вигляд нагород цілком відповідає духу часу – це моделі протитанкових їжаків.

 «Ми фонд компетентної допомоги, – зазначає Тарас в інтерв’ю Forbes. – Наше завдання – не забезпечити кожного військового, а витрачати гроші так, щоб це могло змінити перебіг воєнних дій». Наприклад, за $10 млн фонд може купити один винищувач, і це майже нічого не змінить. А може привезти 10 професійних безпілотних систем, які наводитимуть HIMARS на цілі, й це може вплинути на ситуацію на ділянці фронту.

«Коли питають про ефективність та системність роботи Фонду Повернись живим, – ми завжди згадуємо наших партнерів з Бізнес-школи МІМ. Кожного року частина команди проходить навчання у Міжнародному інституті менеджменту – задля ефективної роботи: управління проєктами та персоналом, планування та стратегування. Саме системне щорічне навчання дозволяє вибудовувати ту інституцію, якою вже сьогодні є Фонд, та активно рухатися вперед до нових вершин», – написав Тарас Чмут у своєму фейсбуці.

Фонд першим з благодійних організацій отримав дозвіл купувати летальне озброєння. У травні «Повернись живим» законтрактував, а в червні вже отримав безпілотний комплекс Bayraktar TB2 вартістю $16,5 млн. Це наразі наймасштабніший проєкт фонду.