Випускник МІМ Сергій Сошинський об'єднав медиків та благодійників для допомоги пораненим в межах програми #ВрятуйКінцівку»

03 травня 2023

Після Сил Оборони, медицина – це сфера №1, яка потребує постійної підтримки, адже хворі і поранені були, є і, на жаль, будуть. Сергій Сошинський, випусник МІМ (MBA in HealthCare-2010), Президент Благодійного фонду “Здоров’я українського народу” об'єднав зусилля заради підтримки і допомоги медикам, а також започаткував важливу ініціативу #ВрятуйКінцівку. Він розповів про роботу Фонду, виклики повномасштабної війни та роль бізнес-освіти у кризові часи. А ще Сергій дарує квитки на концерт гурту “Скай” за донати (деталі в кінці інтерв’ю).

- Розкажіть про Фонд: кому і чим допомагаєте?

- Це не просто проєкт, це ціла національна програма, яка охоплює багато напрямків, допомагає військовим та цивільним під час повномасштабної війни. Ми допомагаємо постраждалим від розповсюджених бойових травм, часткових вибухових поранень та різних травм (попереку/тазу/ніг/суглобів). Також програма допомагає цивільним, пораненим під час обстрілів. Нашим першим пацієнтом програми була жінка, яка потрапила під обстріл у Київській області. 

Наша допомога полягає в тому, що ми закуповуємо для військових госпіталів ортопедичні девайси/ імпланти/  пластини/ шурупи/ ендопротези, а також різні хірургічні інструменти, які необхідні для проведення операцій, але не фінансуються державою. Фонд працює вже більше 10 років і завжди працював із закладами охорони здоров’я та медичними установами: ми постачали обладнання для лікарень/ ремонтували стадіони як елемент фізичної культури/ були причетні до нагородження кращих лікарів України в межах “Національної медичної премії” тощо.  Також Фонд підтримує професійний розвиток лікарів та медпрацівників, що допомагає зменшити кількість медичних помилок та навантаження на систему ОЗ. 

- Як зустріли 24 лютого та початок повномасштабної війни?

- 24 лютого застало нас за комп’ютерами, ми оновлювали сайт і лише о третій ночі розійшлись по домівках. Тільки лягли спати, як о п'ятій вже почалася атака. В перші дні війни Фонд “Здоров’я українського народу” зібрав велику кількість волонтерів для забезпечення закладів охорони здоров'я медикаментами та всім необхідним для внепланових хірургічних втручань для всіх регіонів України. Здійснювали доставку гуманітарної допомоги до окупованих територій (Харківська, Луганська, Донецька, Запорізька область). Як і більшість свідомих громадян - працювали “на Перемогу”, робили те, що могли робити для підтримки військових та цивільних, які страждали від атак ворога.

- Як з’явилась програма #ВрятуйКінцівку?

- У березні минулого року ми почали розглядати закупку перших апаратів зовнішньої фіксації(АЗФ) і у квітні закупили першу партію. З травня ми почали постачати АЗФ у госпіталі “на нулі”. Власне, постачання апаратів зовнішньої фіксації та подальша доля поранених пацієнтів надихнули нас на створення програми “#ВрятуйКінцівку”. Ми звернулися до фахових лікарів, які працюють з ортопедичними травмами та захворюваннями, і створили Експертну раду, яка розглядає існуючі заявки. Ми залучаємо кращих з кращих лікарів України, а також іноземних експертів. Після реалізації хірургічної складової ми зрозуміли, що наступний етап - реабілітація. Також почали працювати над створенням Експертної Ради програми “#ВрятуйКінцівку” з реабілітологів та психологів, плануємо створити реєстр фахівців, які можуть допомагати з реабілітацією. Місія Програми - зменшення інвалідизації українців, тому ми не можемо залишитися осторонь напрямку реабілітації. Але тут додатковим викликом стала психологічна підтримка постраждалих, адже цей напрямок не є добре розвиненим в Україні через брак кадрів і потребує допомоги з боку громадськості та благодійників. 

- Які подальші цілі і чого не вистачає для реалізації планів?

- Напрямок безперервного постійного розвитку зараз стає ще більш актуальним. На жаль, попередні роки ніхто з медичної спільноти не ставив акцент на потребі професійного розвитку психологів/ реабілітологів /ортопедів-травматологів. Саме тому Фонд “Здоров’я українського народу” також працює з освітною медичною платформою, яка надає нам можливості для проведення заходів безперервного постійного розвитку. Минулого року Фонд отримав офіційний статус провайдера БПР від Центру Тестування Міністерства охорони здоров’я України. Зараз ми готуємо онлайн/офлайн заходи для покращення знань лікарів та медпрацівників. Завдяки нашій команді та роботі інших команд в Україні безперервний постійний розвиток почав перебудуватися в сторону світових моделей. 

Минулого року Фонд “Здоров’я українського народу” отримав 5 зірок рейтингу “Асоціації  благодійників України” та планує увійті в рейтинг топ-50 благодійних фондів України. Ціль у нас великі та амбітні цілі, тому збір коштів відбувається як в Україні, так і закордоном. Наприклад, є потреба в сучасних ортопедичних столах для складних операцій (таких в Україні ще немає). Один коштує від $135 000 і таких столів потрібно декілька. Зараз вже почали проводити перемовини з виробниками та дистриб'юторами ортопедичних девайсів та іншого обладнання для того, щоб  оптимізувати вартість операцій для постраждалих. В Україні також виробляють ортопедичні девайси і вже наступного місяця ми плануємо відвідати  вітчизняні виробництва. Шурупи та пластини/ імпланти - це не складна історія і в Україні їх можуть виробляти якісно. Щодо ендо-протезів, це питання впливає на багаторічні перспективи експлуатації, тому ендо-протез має бути дуже якісним, особливо, якщо його встановлюють молодим та активним людям

Нам, на жаль, не вистачає кадрів: проєктних менеджерів, фандрейзерів, акаунтів, маркетологів. Дякуючи одному з наших благодійників, який займається підбором персоналу в світі, ми плануємо виправити цю ситуацію. Саме наші благодійники порадили нам своїх колег в Україні, які допомагають нам знайти необхідні кадри.  Звичайно, зараз ми не можемо платити персоналу великі кошти і це є певним бар’єром для роботи у благодійній організації. Але оскільки ми входимо у рейтинг АБУ та витрачаємо на адміністрування достатньо мало грошей, плануємо збільшити оплату праці за рахунок збільшення грошових надходжень. Волонтерство - це хороша справа, але кожному, хто працює якісно, потрібно заробляти кошти для власного життя та розвитку.

- Як МІМ вплинув на життя і кар’єру, як ви вважаєте, чи потрібно здобувати бізнес-освіту під час війни?  

- Я вважаю, що здобувати бізнес-освіту під час війни так само важливо, як і в мирний час. Навчання не просто систематизує знання, воно дає переосмислення звичних ідей та відкриває інший кут зору. Також важливим елементом є ком’юніті, адже після завершення війни саме бізнес-спільнота стане в авангарді відбудови України. МІМ, безперечно, вплинув на мене та на моє життя і кар'єру. Я дуже вдячний своїй Бізнес-школі за нові сили та енергію для нових сходинок вгору. 

Більше інформації про діяльність Фонду “Здоров’я українського народу” та ініціативу #ВрятуйКінцівку ви можете дізнатися у відповідних соцмережах: Фейсбук та Instagram. В Інстаграм наразі проходить розіграш квитків на концерт групи “Скай”, який відбудеться 26 травня 2023 року о 18:00 у Палаці спорту. Деталі у публікації.