Виростити лідерів усередині команди – кейс «Астарта» на сторінках Forbes-Україна 

09 травня 2023

Надійний партнер МІМ, компанія «Астарта», багато років поспіль практикує підсилення своїх менеджерів через бізнес-освіту в Бізнес-школі МІМ. Їхній підхід – це не традиційні коопоративні програми, а долучення управлінців до навчання у спільних групах – від масштабних і довготривалих МВА та SE MBA до коротших в часі і спрямованих на точковий розвиток компетенцій програми портфелю Pre-MBA.

Під час війни у компанії провели багато переміщень персоналу в горизонтальному й у вертикальному напрямах між різними функціями. «Ми вже наблизилися до поставленого орієнтира: закривати 80% вакансій керівних посад внутрішнім кадровим потенціалом», – цитує журнал Forbes-Україна директорку HR-департаменту Світлану Мозгову. – «У культурі «Астарти» люди – це не ресурс, а головний актив, який має знання, навички, таланти та привносить у бізнес свою цінність для досягнення спільних цілей. Ми виходимо за рамки й не обмежуємося функціональними обов’язками. Знаходити, розвивати, навчати – місія кожного керівника: бачити потенціал у своїх людях, вміти мотивувати їх, показувати власний приклад та створювати умови для розвитку в компанії», – додає Мозгова.

На необхідності підтримки співробітників у напрямку їх зростання наголошує і Вадим Скрипник, директор із сільськогосподарського виробництва «Астарти», випускник програми «Менеджмент та лідерство» у МІМ. На початку великої війни, окрім традиційних і геть нелегких задач з підготовки до посівної, він взяв на себе відповідальність ще й за гуманітарний напрямок – допомогу цивільним та військовим, підтримку тих співробітників компанії, які пішли захищати Україну. А для того, щоб спроможності не «просідали», ставку ставлять на тих, хто готовий рости всередині компанії і розвивати та масштабувати те, на чому вже добре знається.

«Астарта» – компанія, яка працює у семи регіонах, наш бізнес диверсифікований і має підприємства різного розміру. Впроваджуючи оцінку, ми бачимо, що хтось вже міг «вирости» з очолюваної посади. Натомість на іншому підприємстві якраз бракує такого спеціаліста. У першу чергу ми запропонуємо цю посаду астартівцю, який добре знає компанію, розуміє бізнес-напрями й готовий зростати далі. Ми не втрачаємо час та ефективність чинних процесів, залучаючи людину зовні, мотивуємо свій кадровий потенціал, практично демонструючи: хочеш – зростай», – коментує Вадим Скрипник, і додає, що компанія системно підвищує рівень професійних знань працівників та вирощує з них ефективних менеджерів. 

*світлина з ФБ-сторінки Астарта-Київ