Віргініюс Кундротас: Важливо бути серед однодумців, дивитись в очі та ділитись емоціями

Пре-конференція BMDA та МІМ

24 травня 2020

Бізнес-школа МІМ стала співорганізатором пре-конференції Балтійської Асоціації розвитку менеджменту (BMDA).

Головні питання заходу - як бізнесу не тільки повернути докризові досягнення, але й стати ще більш конкурентоспроможним прямо зараз і як в цьому допомагає якісна бізнес-освіта.

Серед спікерів були світові зірки бізнес-освіти: Ендрю М. Вілсон, виконавчий директор Асоціації МВА (АМВА, Велика Британія), Діпак К. Джейн, проф., президент Китайсько-європейської міжнародної бізнес-школи CEIBS (європейський підрозділ) та інші.

Віргініюс Кундротас, віце-президент Інституту Адізеса (США) по Західній Європі та країнам Балтії, президент Балтійської Асоціації розвитку менеджменту (BMDA).

Ми всі мали зустрітись в Талліні особисто, на великій конференції  Балтійської Асоціації розвитку менеджменту, присвяченій міждисциплінарному підходу, який забезпечує конкурентноздатність компаній у періоди криз. Ми мали б разом пити каву, слухати музику та спілкуватись. 

Але карантин цьому завадив. Ми прийняли ситуацію, адаптувались до неї, перенесли основний захід на жовтень, та вирішили провести пре-конференцію онлайн. Гібрид онлайну та офлайну - за цим форматом майбутнє. 

Між бізнесом та бізнес-школами є міцний природній зв'язок. Бізнес-школи - це своєрідні хаби, де зустрічаються бізнес, влада та фахівці. Нам всім важливо бути серед однодумців, ділитись не тільки інтелектуальними здобутками, але й емоційними, дивитись один одному в очі.

Зміни - це частина нашого життя. Нам весь час треба бути до них готовими. Аналізувати дані та передбачати те, що має статися. Але ми ніколи не можемо знати на 100%, як саме все буде відбуватись. До того ж, ми залежимо від багатьох факторів, на які не впливаємо напряму. Це і поточна ситуація в світі, і рішення, які приймаємо не ми, але вони на нас безпосередньо впливають, і люди, з якими ми працюємо. Нам треба бути відкритими до всього, що відбувається, та співпрацювати один з одним, наскільки це можливо. Тому на пре-конференції ми говорили про ті виклики, які зараз постали перед бізнесом та про навички, які треба швидко опанувати, щоб мати конкурентні переваги. 

Ірина Тихомирова, президент Бізнес-школи МІМ

Коли ми планували участь Бізнес-школи МІМ у конференції BMDA в Талліні, ніхто навіть уявити не міг, що ситуація складеться саме так. 

І зараз ми пишаємося, що допомогли BMDA організувати та провести пре-конференцію. Це було не просто. Але співпраця та взаємоповага дозволили втілити ідею та провести захід. 

Ми на практиці пересвідчилися, що партнерство - потужне джерело конкурентноздатності для всіх!

 

Статті за доповідями спікерів поступово викладатимемо на сайті МІМу, слідкуйте за анонсами у фейсбуці