Вторгнення Росії матиме величезний вплив на світові постачання продовольства

14 березня 2022

Війна в Україні призведе до руйнування ланцюгів постачання у сільському господарстві та різкого зростання цін на продовольство.

Джон Річ, один з очільників найбільшого сільськогосподарського українського виробника МХП висловив серйозні побоювання щодо весняної посівної кампанії. Те, до якої міри вона стане можливою, буде зрозумілим протягом найближчих двох тижнів.

Посівна в Україні важлива не лише для самої України, але для всього світу. Що і не дивно, адже Україна – провідний постачальник сільськогосподарської продукції. Країна – серед 10 найбільших світових виробників пшениці. Звідси надходить 13% всієї кукурудзи та більш як половина всієї соняшникової олії в світі. Тож не дивно, що ціни, зокрема на пшеницю, б’ють всі рекорди.

За прогнозами Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) 30% українських посівних площ або не будуть засіяні або урожай з них не збиратиметься через російське вторгнення.

Російський сільськогосподарський експорт теж під загрозою через санкції. Профільні міністри «Великої сімки» звернулися до урядів з проханням не перешкоджати експорту продовольства з Росії.

Для багатьох країн ЄС критичними є два напрямки сільськогосподарського експорту – корми для тваринництва та добрива. Для підтримки фермерів, які страждають від високих цін, 21 березня буде обговорюватися та прийматися відповідний план.

Українці ж зі свого боку гарантувати успішної посівної не можуть.

 

Джерело: Russia’s invasion to have ‘enormous impact’ on world food supplies
https://www.ft.com/content/ad225932-5600-432f-b8bf-e31b8050c73a