Як мотивувати в роботі міленіалів - рекомендації Всеволода Зеленіна

30 березня 2023

Чим мотивувати і як співпрацювати з міленіалами - людьми, які народилися у період з 1981 по 1996 рік? Викладач Бізнес-школи МІМ, CEO ZeleninLab, доктор філософії у психології, коуч Всеволод Зеленін переконаний, що такі співробітники можуть бути відмінними і надійними виконавцями, якщо знайти до них правильний підхід. Про це він розповів у ефірі MIM Toolbox. Публікуємо основні рекомендації, які допоможуть взаємодіяти та порозумітися з такими працівниками.

 

- Міленіали – це люди, які одразу потрапили в світ сучасних технологій та повірили в їх могутність.  Вони виглядають для попередніх поколінь трохи розбещеними, ніжними, такими, що потребують особливої  уваги. Іноді здається, що їх неможливо змотивувати, бо замість того, щоб долати труднощі, вони думають: «Піду шукати нову роботу, бо тут немає перспектив для розвитку, мені потрібно щось краще. А ще краще перепочити кілька місяців, краще зрозуміти себе». Тоді як старші роботодавці розглядають такого співробітника як функцію, що має виконувати якісь завдання, приходити на роботу на 8 ранку. А він на це каже: «Ні, я так не можу, але я готовий піти назустріч вам, бо я розумію, що вам некомфортно. Тож десь об 11-11.15 я готовий приходити в офіс».

- Таким чином, мотивувати таку людину може ненормований робочий день, коли головне – результат.  На людей варто дивитися не як на ресурс, а як на капітал, замість того, щоб думати про них як про «непридатних» або на покоління «з браком». Певно, ви просто не знаєте, як спілкуватися з такими людьми. Я вважаю, що це покоління може дуже багато чому навчити старших: як екологічно відноситися  до себе, чітко висловлювати свої бажання, структурувати свій час, вміти наснажувати і мотивувати самого себе, розуміти, який час найбільш придатний для створення найкращих результатів.

- Також їх мотивує чітке розуміння завдання і контроль. Мотивує можливість користування новинками – вони цим живуть і дихають, як риби у воді. І там де старшим важко знайти рішення, міленіали дивляться на це так: «Я володію технологіями, які дозволяють мені дуже швидко знайти  потрібну інформацію, навіщо я буду робити це застарілим способом?». Вони щирі: «ви кажете мені  про восьму ранку, а я пояснюю свій графік і згоден на 10.45». І я кажу про це правдиво. Це скоріше плюс, але якщо ви готові на щирий діалог. Вони дуже вимогливі і знають, чого хочуть. Якщо використати їхній талант, вони будуть корисним надбанням в бізнесі. І ще одна властивість міленіалів, про яку старше покоління каже як про недолік, але я кажу як про талант, – це кліпове мислення, тобто можливість дуже швидко перемикати свій мозок між задачами.

- Це люди, які воліють краще не працювати взагалі, ніж бути на роботі, яка псує їм психіку і перетворює на невротика. Вони намагаються більше зберігати своє здоров’я. Міленіали – це своєрідний взірець того, як можна відноситися до своєї екології. Старші звикли більше терпіти, переносити якісь труднощі, а вони – ні. Тому під час війни міленіали потребують або специфічного відношення або захисту, або тренування і розмови та підтримки.

- Якщо така людина звільнилась, не попередивши вас, значить ви не створили з нею нормальний контакт і вона не відчула від вас щирості. Вони поводять себе так, як звичайна людина поводить себе з рестораном: обрала один ресторан, але може по дорозі побачила інший і зайшла. Або це як кілька разів сходити до ресторану і реакція, коли не сподобалося: замість зчиняти скандал, просто більше ніколи туди не приходити.

- Ви втримаєте таких людей лише в умовах співпраці і партнерстві. Вони дуже погано почуваються в ієрархічних структурах, фактично, не сприймають ієрархію, а керівника бачать як функцію. Але якщо ви створюєте атмосферу, де можна розвиватися і  робочий сервіс для свого колективу, то саме міленіали дадуть кращі результати, ніж покоління Х.

Якщо вам цікаво розвинути свої soft skills, стати лідером і створити відмінний мікроклімат у своїй команді, отримайте бізнес-освіту у МІМ на програмі pre-МВА Лідерство, яка стартує 19 квітня. Дізнатися деталі можна за номером +38 067 339-80-55 (можливе спілкування в месенджерах Viber, WhatsApp, Telegram).

Якщо ви хочете більше дізнатися про оновлений портфель програм pre-МВА, завітайте на нашу онлайн презентацію, яка відбудеться 11 квітня о 9.30.
Обов’язково зареєструйтеся: https://mim.kyiv.ua/register-event?id=290. Посилання на ZOOM буде надіслано на вашу електронну адресу (перевірте кошик Спам).