Як не загубитися в інформаційному хаосі: Вадим Денисенко провів лекцію для групи SE МВА

02 грудня 2020

Журналіст, бізнесмен і нардеп Вадим Денисенко розповів слухачам програми Senior Executive МВА про тенденції роботи сучасних ЗМІ та особливості висвітлення політичних рішень у публічній площині.

Спікер зауважив, що наразі українське суспільство знаходиться в інформаційному хаосі, тому що в журналістиці практично зникло таке важливе явище, як фактчекінг, не кажучи про панування політичних вкидів і так званої «джинси».

«Раніше головну роль грав телевізор, з нього інформація потрапляла в офлайн, а потім вже в онлайн-ЗМІ. Зараз все навпаки: переважна більшість інформації  спершу з’являється в онлайні, потім переходить в офлайн, а вже звідти потрапляє в телевізор. Але у зв’язку з тим, що інтернет ніяк не регулюється, в інформаційному просторі постійно гуляє величезна маса фейкових новин і нічим не підкріплених даних», – повідомив Вадим Денисенко.

За його словами, найпопулярнішим джерелом розповсюдження інформації наразі є Telegram-канали, адже більшість з них є анонімними, тож автори можуть дозволити собі будь-які речі. Що стосується соціальної мережі Facebook, Вадим Денисенко відзначив величезне зростання ролі ботоферм.

Більша частина зустрічі була побудована на питаннях від слухачів SE МВА. Завдяки формату blended learning (частина людей знаходилася в аудиторії, а ті, хто не зміг відвідати зустріч «наживо», приєдналися до групи в режимі онлайн), всі слухачі могли взяти активну участь в обговоренні різних тем, які, в тому числі стосувалися економіко-політичної ситуації в Україні і світі.