Зелений перехід в енергетиці: Круглий стіл у Бізнес-школі МІМ

29 вересня 2021

Перспективи відновлювальної енергетики в Україні, участь громадських об’єднань у формуванні державної політики у цьому напрямку, роль новітніх технологій в розвитку енергетичної незалежності України обговорили учасники круглого столу «Зелений енергетичний перехід України як складова боротьби зі зміною клімату». Його у партнерстві з МІМ провели ГО «Агентство з відновлюваної енергетики» та ГС «Global 100% RE Ukraine».

«Ми вважаємо, що світ необхідно швидкими темпами переводити на чисту, зелену енергію, використовуючи сучасні технології, та завершити будь-які дискусії відносно того, що дорожче. Однозначно інновації і технологічні рішення дають підстави говорити, що зелена енергія є і може бути дешевшою ніж та, яку ми споживаємо із викопних видів палива. У нас є сильні партнери у нашій справі, одним з таких ключових партнерів є Міжнародний інститут менеджменту, де ми проводимо багато дискусій, шукаємо різні інноваційні рішення для вирішення тих чи інших проблем. Не може бути будь-якого динамічного розвитку чи зеленого переходу без фундаментальної бізнес-освіти. І ми переконані, що МІМ є однією з ключових інституцій в цій галузі, яка дасть нам додаткові інтелектуальні та дослідницькі ресурси для зеленого переходу», - відзначив Олександр Домбровський, голова ГС «Global 100% RE Ukraine».

Зі свого боку Ірина Тихомирова, Президент Бізнес-школи МІМ, наголосила на тому, що така співпраця між інституціями збагачує двосторонньо.

«Що відрізняє хорошу бізнес-школу? Це не моє визначення, а те, чим керуються в оцінці міжнародні організації: вони кажуть, що хороша бізнес-школа повинна бути impactful, тобто мати вплив. Вплив на те, що відбувається в країні, суспільстві та міжнародному середовищі. Питання зеленої енергії та її раціонального використання - безперечно на порядку денному. Я вдячна, що ви обрали нас партнерами, і я впевнена, що нинішня розмова надзвичайно важлива для бізнесу».

Учасники обговорили ситуацію, яка відбувається у галузі сонячної, вітрової та водневої енергетики, проаналізували поточний стан законодавства, плани держави на розвиток цієї сфери, участь громадських організацій та асоціацій у процесі зеленого переходу.