30ABOUT30. ІСТОРІЯ №5. Ігор ТОРСЬКИЙ: «МВА - освіта, що примушує думати»

До 30-річного ювілею Бізнес-школа МІМ запустила інформаційний проект "Thirty about Thirty". 30 випускників МІМу розказують про те, яким був МІМ упродовж цих 30 років: як змінювалися наші програми, про що розповідали наші викладачі, з чим до нас приходили українські менеджери і бізнесмени, і з чим вони йшли від нас. Розповіді побудовані на прикладі особистих історій, історій успіхів і поразок, історій про бізнес і особисте.

26 листопада 2019

До 30-річного ювілею Бізнес-школа МІМ запустила інформаційний проект "Thirty about Thirty". 30 випускників МІМу розказують про те, яким був МІМ упродовж цих 30 років: як змінювалися наші програми, про що розповідали наші викладачі, з чим до нас приходили українські менеджери і бізнесмени, і з чим вони йшли від нас. Розповіді побудовані на прикладі особистих історій, історій успіхів і поразок, історій про бізнес і особисте. Це - проект про те як МВА став стилем життя, а МІМ - другом, який допоміг до нього прийти.

Знайомтесь з нашим наступним героєм.  Ігор ТОРСЬКИЙ – випускник програми МВА Бізнес-школи МІМ 2012 року, віце-президент Української асоціації медичного туризму.

 

- Чому ви вирішили здобувати бізнес-освіту? 

- Моя історія достатньо проста і банальна. На момент вступу в МІМ-Київ я вже був частим гостем на різноманітних заходах у фармацевтичній  тусовці у якості спікера чи експерта. Більшість моїх колег, що виступали поряд зі мною, додавали до регалій наукові ступені, або МВА, а я був директор без гучних титулів.  Так вирішив бути в тренді, і додати ще один рядок на візитці.

Чесно кажучи, на початку навчання не відчував шаленої необхідності саме в бізнес-освіті, вважав, що це буде всього лиш формальністю і чогось супер-важливого для мого бізнесу я не отримаю. Але, як з’ясувалося дуже швидко – це було хибним уявленням. Моя думка кардинально змінилася. Навкруги мене були такі самі молоді, амбітні та успішні менеджери та підприємці і у цьому оточенні робити щось формально – було просто неможливо. 

 

- Як обирали оператора бізнес-освіти? Та чому зупинилися на МІМ-Київ? 

- Конкуренція бізнес-шкіл в Києві не надто велика. Після невеликої аналітичної роботи та «польових» досліджень, вибір був зроблений швидко.

 

- Якщо коротко , яке б визначення ви дали МВА - це ...?

- Освіта, що примушує тебе думати та діяти в бізнесі грамотно,  генерувати нові бізнес-ідеї. 

 

- Як змінилося ваше життя після здобуття диплому МВА в Бізнес-школі МІМ? 

- Я перестав звертати увагу на регалії. А якщо серйозно – я почав більше думати про стратегію та тенденції ринку. 

 

- Як змінився ваш бізнес після здобуття диплому МВА в Бізнес-школі МІМ?

- Я розширив бізнес та відкрив нові напрямки. Серед найбільш значного – ми, з моєю одногрупницею з МІМ-Київ, Віолеттою Янишевською, відкрили «голубий океан» – створили «Українську Асоціацію Медичного Туризму». Саме ця організація стала найбільш впливовим гравцем на ринку медичного туризму пострадянських країн і Центральної та Східної Європи. 

Цього року саме ми очолили Global Healthcare Travel Council – глобальну асоціацію медичного туризму, і в 2020 році в Україні будемо проводити світовий форум медичного туризму.

Важливо й те, що крім питань бізнесу, тут ми реалізуємо соціальні проекти, допомагаємо знайти медичні рішення та одужати важкохворим пацієнтам,впливаємо на розвиток української економіки та медицини зокрема. Про УАМТ можна говорити багато, але це - класний приклад того, що правильна ідея та її реалізація обов’язково приведуть до успіху! 

 

- Що з почутого/вивченого ви вважаєте найціннішим для себе?

- Щоб не говорити про сухі та стандартні речі, згадується така мудра порада від викладача МІМ-Київ: «У той день, коли ви створюєте бізнес – думайте про те, як ви будете його закривати».  Я радий, що цією порадою ще не довелося скористатися в її основній частині, але вважаю її надзвичайно корисною, адже це як вакцинація від необдуманих рішень. 

 

- За скільки окупилась інвестиція у навчання? 

- Складно сказати. Не вів таких підрахунків. Ми ж інвестуємо не тільки кошти, а й свій час. Але вважаю, що це сталося в день, коли ми вирішили створити УАМТ – через півроку після завершення навчання в МІМ-Київ. 

 

- Чи підтримуєте ви контакти з МІМ-спільнотою? В який спосіб?

- Так склалося, більшість співзасновників моїх компаній  - випускники МІМ. Серед бізнес-партнерів їх також чимало. В ширшому колі – завжди приємно спостерігати за успіхами своїх однокурсників із інших сфер діяльності. Абсолютна їх більшість – надзвичайно цікаві та талановиті люди.

 

- Що ви відповіли б людям, які кажуть, що МВА - це даремна трата грошей та часу? 

- Я вважаю абсолютно правильним рішенням приймати на МВА навчання людей, що вже мають бізнес-досвід та досвід управління, зокрема. Адже саме такі люди зможуть реально оцінити практичну користь від здобуття бізнес-освіти. Інші ж будуть і надалі вважати це марнотратством. Мабуть немає змісту їх переконувати в зворотному. 

 

- Ваше побажання/привітання Бізнес-школі МІМ до 30-річчя?

- МІМ-Київ вже багато разів ставав кращою бізнес-школою України за різними оцінками, у тому числі, в міжнародних рейтингах. Бажаю не зупинятися на досягнутому, ставити перед собою амбітні цілі та досягати їх. А ще – бажаю МІМ-Київ якомога більше успішних випускників, адже саме вони є мірилом якості для бізнес-школи. 

 

 

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА