Financial Times Digest: березень

Brexit та проблеми з Китаєм у США та Європі були основними подіями, які формували ландшафт останніх 2 тижнів. Нас на перших шпальтах не було

25 березня 2019

Перші шпальта

Brexit та проблеми з Китаєм у США та Європі були основними подіями, які формували ландшафт останніх 2 тижнів. Нас на перших шпальтах не було.

Сага про Brexit продовжується – пані May  їде до Брюсселя просити про тримісячну відстрочку виходу з ЄС. Таких дії вимагає британський бізнес, який охарактеризував поточну ситуацію виходу з ЄС без угоди як «надзвичайну ситуацію в країні».

Посилюється напруженість у переговорах про двосторонню угоду про торгівлю між США та Китаєм. Міністр сільського господарства п. Sonny Perdue відмітив, що китайська позиція стала більш жорсткою і поле для маневрів звужується.  Одразу згадалось прислів’я про те, що деякі дороги недарма малолюдні.

Що відбувається


Штучний інтелект, гендерна рівність, неолудити – це все і багато чого іншого відбувалось у діловому світі. Знову ж, обійшлось без новин про нас.

Чи пам’ятаємо ще про 8 березня? «Там» - це день боротьби за рівні права. Чому і був присвячений спеціальний звіт про жінок в бізнесі (Women in Business). Питання, які висвітлювались включають вплив штучного інтелекту на гендерну рівність, на роль жінок старшого віку у публічній царині, досвід мам покоління Х, які працювали, історії жінок-підприємців та активісток. А на додачу ще й практичні поради щодо того, як робити кар’єру.

Неолудити – більше не риторичний прийом, а реальність. В Los Angeles робітники порту протестують проти планів компанії AP Moller-Maersk замінити робітників роботами.

Партнерство американської компанії Biogen та Eisai оголосило про припинення третьої фази випробувань препарату від хвороби Алцгаймера через низьку вірогідність успішного проведення. Відповідно, акції обох компаній стрімко рушили «на Південь».

Поширюються фінансові шахрайства проти домогосподарств у Британії, викликані порушенням конфіденційності даних. За 2018 р. злочинці вкрали £1.2bn за 2018 р., що на 16% більше ніж попереднього року.

Невдаха банківського сектору першого кварталу – UBS. За цей час банк оголосив про зменшення доходів за цей період на 30%, що і призвело до впровадження «плану економії».

Стиль життя та мистецтво


На європейський ресторанній сцені дебютант. Цього разу там, де його не чекали – у Норвегії. Там відкрився Under, перший в Європі та найбільший в світі підводний ресторан.

Art Basel, одна з основних мистецьких подій в світі, яка збирає разом колекціонерів, галереї та митців, відкрилась у Гонконгу. На арт ринку це чи не основна подія і прикмета того, що східний напрямок руху капіталу знову стає популярним.