Перші шпальти FINANCIAL TIMES: кінець жовтня - початок листопада 2019

Імпічмент та торгові війни з Китаєм у Сполучених Штатах, загрози для орієнтованих на експорт економік – ось основні теми, про які писали наприкінці жовтня – початку листопада у британському часописі.

04 листопада 2019

Перші шпальта

Імпічмент та торгові війни з Китаєм у Сполучених Штатах, загрози для орієнтованих на експорт економік – ось основні теми, про які писали наприкінці жовтня – початку листопада у британському часописі.

У США Robert Blair, співробітнику Білого дому, викликаному на слухання з імпічменту в Конгресі США, дано вказівку не брати участь у слуханнях. Таким чином, або п. Blair викликають повісткою, або він не свідчитиме.

США намагається вплинути на уряд Тайваню для того, щоб той заборонив Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), найбільшого виробника чипів у світі, продавати їх Huawei. Це робиться для того, щоб перекрити всі можливі канали співробітництва з Huawei у рамках санкцій проти компанії. Інші причини - створення перешкод технологічному  лідерству Китаю та посилення безпеку в оборонному секторі країни.

Економіки, орієнтовані на експорт, такі як Південна Корея, знаходяться у зоні загрози – попит на їхню продукцію зменшується зі сповільненням зростання світової економіки та торгівельних воєн, які нині веде Вашингтон. Наша економіка також орієнтована на експорт.

Що відбувається

Очевидно, що правила корпоративного життя кардинально змінюються. Зокрема, Deutsche Bank та McDonald’s відчули це на власному досвіді.

Регулятори вимагають від Christian Sewing, який у Deutsche Bank суміщає посади СЕО та голови інвестиційного банку, розділити ці посади. BaFin вважає, що таке сумісництво стає на заваді радикальній реструктуризації банку.

Пана Easterbrook, СЕО McDonald’s, звільнено за сексуальний зв'язок з підлеглою. Дарма, що відносини тривали декілька років за згодою двох сторін, що п.Easterbrook розлучений, та за його керівництва компанія збільшила свої прибутки та модернізувалась. На думку фахівців з права, звільнення демонструє нетерпимість до сексуальних зв’язків вищого керівництва з підлеглими, які трактуються як зловживання владою.

JPMorgan Chase вклав майже $130 млрд  грошових коштів у довгострокові облігації. Натомість банк зменшив кількість позик у своєму портфелі. Збільшення на 50% портфеля облігацій викликано тим, що регулятори вважають позики більш ризиковим інструментом, ніж облігації.

Saudi Aramco, найприбутковіша компанія світу, оголосила про запуск процесу ІРО. Проте, інвестори досить скептично налаштовані щодо оцінки державної енергетичної компанії. За попередньою інформацією, на продаж виставляється 3% компанії, за що очікується залучити $61 млрд.

Стиль життя та мистецтво

Окрім художніх виставок робіт художників доби Ренесансу, нині відбувається виставка одного з найзначніших архітектурних стилів ХХ сторіччя.

Ідеться про Баухаус, який в більшості асоціюється з континентальною Європою та, мабуть, Ізраїлем. Проте, на своєму шляху з Німеччини та з інших країн Центральної Європи у середині 30-х років такі постаті цього стилю як Walter Gropius, László Moholy-Nagy та Marcel Breuer якийсь час працювали та жили у Великій Британії. Доробок цих митців представлений нині на виставці, організованій Royal Institute of British Architects (Riba), яка намагається віддати належне тому впливу, який роботи цих майстрів мали на британське мистецтво.