Перші шпальти FINANCIAL TIMES: квітень 2019

Квітень – розпал ділового весняного сезону. Про те, що відбувалось у широкому світі протягом його перших тижнів, - очима авторів FT.

19 квітня 2019

Перші шпальта

Квітень – розпал ділового весняного сезону. Про те, що відбувалось у широкому світі протягом його перших тижнів, - очима авторів FT.

Освітянські проблеми зачіпають всіх, а не лише тих, хто у цій галузі працює. Проблеми національних освітніх грандів особливо зрозумілі у МІМі. Президент Франції Emmanuel Macron має намір закрити Ecole Nationale d’Administration (Ena). Ena – вищий навчальний заклад, де отримують освіту президенти, міністри та «капітани» бізнесу. Ба, Сам п. Macron – випускник цієї школи, яку FT називає елітарною. Причина – посилення соціальної мобільності в майже кастовому устрої Франції. Ставлення до такого кроку – суперечливе (якщо м’яко).

Наші вибори – на перших шпальтах. Заголовок – «Путін хоче «нормальної» України після виборів». Стає сумно.

Серед інших новин – Північна Корея, яка випробувала нову зброю та відмовилась вести переговори з Mike Pompeo , держсекретарем США про ядерне роззброєння.  Туреччина вдається до підтримки своєї валюти, яка знаходиться у нестійкому стані. Samsung має клопіт зі своєю новинкою – телефоном-книжкою ціною під $2,000, який ламається на другий день користування. У Samsung були сподівання на те, що модель затвердить їхню репутацію інноваторів.

Що відбувається

Саудівська Аравія заявила про те, що попри підвищену увагу до своєї діяльності, не збирається міняти валюту – як продавала за долари, так і буде продавати.

Традиційно високі ціни на оренду житла у Мангеттені встановили чергові рекорди після того, як Donald Trump встановив обмеження на суму податків, яку домогосподарства можуть вилучити із федеральних податків на користь місцевих. Крім того, багаті нью- йоркці не мають фінансових стимулів купувати там житло.

Технологічний сектор користується попитом як ніколи. Не встигли Pinterest та Zoom Video Communications вийти на IPO, як збільшили заявлені ціни на свої акції через значний попит.

Попри шахрайство  Theranos  інвестори готові працювати з біотехнологічними стартапами, зокрема, з тими, які розробляють діагностичне обладнання. Основна ідея – використання смартфонів для медичних аналізів.

Внутрішнє розслідуваня у Deutsche Bank підтвердило наявність €175 мільйонів «брудних» російських грошей. Це – лише невелика сума, яка є частиною схеми «Російського лондромату», який був викритий Organised Crime and Corruption Reporting Project. Загальна сума схеми – $20 мільярдів.

Стиль життя та мистецтво

«Гра престолів» вийшла на свій останній (а чи певно?) сезон. Він матиме повний комплект неймовірних локацій, чудернацьких назв та імен і багато сексу. Все, що треба для того, щоб глядачі залипли біля екранів.

Tiger Woods  повертається. Ми стали свідками його шляху від кумира до втілення всіх гріхів, від  падіння у небуття до прикладу стійкості, який надихає на звершення.