Перші шпальти FINANCIAL TIMES: початок квітня 2020

Коронавірус та нафта – ось основні теми порядку денного цього тижня

10 квітня 2020

На перших шпальтах

Коронавірус та нафта – ось основні теми порядку денного цього тижня.

Станом на 09.04.2020 підтверджених випадків захворювання на COVID в усьому світі – 1519755, летальних – 87741. Темпи поширення захворювання стабілізувались - ідеться про 84835 нових захворювань на день. 8 квітня відбувся сплеск летальних випадків (6414), але він був меншим, ніж попередній.

Світовий нафтогаз переживає не найкращі часи. OPEC, а радше Саудівська Аравія, веде цінову війну в першу чергу з Росією. Президент Trump закликав обидві сторони зменшити видобуток на 15%. Інші виробники також погодились на зменшення. Якщо згоди не буде досягнуто, то ціни на нафту впадуть до $10 за барель. Така ситуація практично знапастить нафтогаз США.

Що відбувається

Світова економіка переходить в режим рецесії. Лишається сподіватись, що етап падіння не триватиме занадто довго.

Airbus на третину зменшує обсяги виробництва. В першу чергу постраждає виробництво А320, літака з одним проходом. Також скорочень зазнає середньо магістральна модель А350 з 2-ма проходами та сімейство А330. Є серйозні підстави вважати, що такий крок призведе до скорочення робочих місць.

Американський Сенат не рекомендує своїм членам використовувати обладнання Zoom через брак безпеки. Вони не перші, хто звертає увагу на цей недолік платформи. Через це акції компанії впали більш як на 25% менш, ніж за 2 тижні та коштують нині $118,91 за акцію.

JPMorgan Chase тимчасово відмовляє у позиках всім СМЕ окрім тих, які беруть участь в урядовій програмі захисту, через брак ресурсів. Представник банку відзначив, що було отримано 375000 заявок на загальну суму $40 мільярдів.

Вище керівництво  HSBC, StanChart та Lloyds відмовилось від премій. Більше того, частину власних зарплат вони жертвують на боротьбу з коронавірусом.

Несприйняття «корпоративним Заходом» японської практики заморожування великих грошових коштів може виявитись врешті-решт не дуже розумним. Більшість японських компаній, на відміну від західних груп, має суттєві «заощадження». Тривалий час накопичення грошових коштів виглядало застарілим. Активісти вимагали більш ризикової діяльності, яка би приносила більше прибутків. Але нині виглядає, що інші способи вести бізнес можуть виявитись ефективнішими. Принаймні за певних обставин.  

Ознаки сповільнення темпів розповсюдження корона вірусу призвели до зростання європейського фондового ринку. Зокрема, Лондонський FTSE піднявся на 6%, європейський Stoxx  - на 20% порівняно з березневими показниками.

Стиль життя, мистецтво та книжки

Dance against Corona!

Нові ліки від депресії - уроки танців. Це не вигадки зманіжених панночок, а доконаний медичний факт. Через карантинні заходи по всьому світі стали доступними он-лайнові уроки танців від найкращих хореографів – Ryan Heffington (Grammy nominations, The OA серіал), Sienna Lyons (зірка Бродвею й таких серіалів та фільмів як  Silicon Valley,  Eyes That Say I Love You, Chuck Berry), Cherelle Jay (зірка West End). Тому, якщо ви шукаєте, чим себе розрадити та підтримати або набути фізичну форму – не гайте часу! Адже пандемія все одно скінчиться, а ментальне та фізичне здоров’я ой як знадобиться для відбудови життя.