Перші шпальти FINANCIAL TIMES: початок липня 2020

Видається, що друга хвиля COVID-19 неминуча. Як світова економіка пристосовується до цього сумного факту?

03 липня 2020

На перших шпальтах

Видається, що друга хвиля COVID-19 неминуча.   Як світова економіка пристосовується до цього сумного факту?

Станом на 02.07.2020  підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі – 10438477, летальних – 503534. На жаль, темпи зростання кількості випадків збільшились.

Німецька компанія BioNTech та американський гігант Pfizer оголосили про позитивні результати клінічних випробувань вакцини проти COVID-19. Ціни на їхні акцій стрімко пішли вгору, так само як і наші надії.

Фондовий ринок подає ознаки зростання через очікування позитивного звіту про стан ринку та оплату праці в США. Зокрема, фахівці Bloomberg припускають, що у червні в Америці з’явилось 3 мільйони робочих місць.

Гірше новин про «корону» лише повідомлення з нашої країни на перших шпальтах.  Відставка Я.Смолія, голови Нацбанку, сильно підриває довіру до реформаторських зусиль президента Зеленського, адже пан Смолій подав у відставку через систематичний політичний тиск. Під загрозою – 5-мільярдна програма з МВФ.

Що відбувається

Очевидно, що нинішня епідемія значно прискорює всі трансформаційні процеси

Нафтогазовий сектор переживає не найкращі часи. Фактично, він перебуває під загрозою кардинального здешевлення своїх активів. Такі компанії як Royal Dutch Shell перейшли від антикризових заходів до дій, які розраховані на більш довготривалий період. Фахівці вважають, що в галузі все іде догори дригом. Як результат – очікування пришвидшеного переходу на екологічніші види енергії.

Автовиробник BMW планує витратити більш як пів мільярда євро на прискорення створення виробничих потужностей для виробництва електромобілів. Планується, що на цьому заводі будуть виробляти двигуни «на батареях» та деталі для виробництва більш як 500 000 авто на рік.

Зле не лише нафтовикам – страждає роздрібна торгівля та авіація. Оголосили про збитки такі відомі британські компанії як John Lewis, Harrods, Philip Green’s Arcadia Group. Airbus анонсував скорочення 15000 робочих місць.

Попри сумну статистику, зростання безробіття в Європі відбувається набагато повільніше, ніж очікувалось. Проте, завдячувати треба європейським урядам, які взяли на себе виплату зарплати у період змушених простоїв. Відповідно, є ризик того, що проблеми з безробіттям не стільки вирішені, скільки відкладені.

Стиль життя, мистецтво та книжки

Навіть арт-ринок зазнає серйозних змін. Sothebys провів перший винятково цифровий аукціон, який транслювався онлайн.

Зазвичай аукціони такого штибу проводяться вживу. Спостерігати за фахівцями, які беруть участь у таких заходах, подібно до перегляду шоу. Тільки нині це вже був не театр, а кіно чи-то телебачення, з монтажем, близькими планами та дружніми кпинами Oliver Barker, головного аукціоніста. З фінансової точки зору, виторг був трохи меншим, ніж очікувалось, але з урахування пандемії результати достойні.

Власник Art Basel, компанія MCH продає частку в проекті.  Серед зацікавлених – сім’я Muredoch та Annette Schoemmel, колекціонера та приватний інвестор.