Перші шпальти FINANCIAL TIMES: випуск 1

Огляд публікацій за 1–21 грудня 2018

22 грудня 2018

Значна увага приділялась «Північному потоку» на тлі захоплення українських кораблів Росією (3.12), її вірогідної домовленості із саудівською Аравією та картелем ОПЕК про скорочення видобутку нафти (5.12, 7.12) з метою припинення падіння цін та їхнього збільшення на 30%. Проте наскільки це вигідно ОПЕК? Адже прогнозується скорочення попиту на власну сиру нафту у наступному році великою мірою через успішну розвідку та розробку покладів сланцевої нафти в США (12.12). Натомість прогнози самого Газпрому досить позитивні – посадові особи компанії вважають, що до 2020 року Європа купуватиме на 25% більше російського газу. Подивимось.

Брекзіт

Brexit не лишає свого місця на перших шпальтах. Британія має залишити ЄС 29 березня 2019 року не залежно від того, чи підписана економічна угода про «розлучення», чи ні. Якщо вона підписана, то Британія може вийти з ЄС без великих економічних проблем, тобто без великої націоналізації, про що багато хто марить. Супроводжують процес виходу політичні скандали, вотуми недовіри, зрив домовленостей (щось це нагадує).

Шпигунські пристрасті у Huawei

У технологічному секторі неспокійно. Заарештовано, а потім випущено під заставу у 10 млн. доларів Meng Wanzhou, CFO Huawei, яка до того ж є дочкою засновника компанії. Її звинувачують у фінансових маінаціях з метою обходу анти-іранських санкцій. Компанія, заснована колишнім офіцером китайської армії Ren Zhengfei, заявляє про те, що її у такий спосіб просто вичавлюють з ринків 5G та що вона – жертва геополітичних інтриг.

Технологічні гіганти і Росія

Технологічні гіганти Facebook, Twitter and Google звинувачуються у тому, що не розкрили інформацію про втручання та маніпуляції Росії у вибори американського президента у 2016 р. У технологічному секторі неспокійно. Заарештовано, а потім випущено під заставу у 10 млн. доларів Meng Wanzhou, CFO Huawei, яка до того ж є дочкою засновника компанії. Її звинувачують у фінансових махінаціях з метою обходу анти-іранських санкцій. Компанія, заснована колишнім офіцером китайської армії Ren Zhengfei, заявляє про те, що її у такий спосіб просто вичавлюють з ринків 5G та що вона – жертва геополітичних інтриг.

Що відбувалося

Валіза для транспортування костюмів, яка дозволяє згорнути їх до розміру лептопа (Pliqo, £150);Дорожня шкатулка для ювелірних прикрас зі шкіри від Wolf (£75). Вміщається навіть у невелику валізу, має відділення для різних типів прикрас, люстерко та підкладку, яка не рветься від використання;Надлегкі бавовняні рушники з Тунісу (£35), які можна використовувати як килимок на пляжі, скатертинку для пікніку та спокійно пакувати у валізу – зайвої ваги не буде!Для любителів гаджетів – перекладач навушник Pilot ($159 зі знижкою, винятково за передзавмовленням). Відчуйте себе героєм фантастичного роману, який говорить зі своїм співрозмовником різними мовами і при цьому ще й розуміються між собою! Проте не майте завеликих сподівань – це пілотний продукт (всі пам’ятають Гугл транслейт?);Симпатичні дрібнички від нью-йоркського готелю Mark, який вважається уособленням справжнього шику. Тепер шовкові маски для сну ($25), набір для уїкнеду ($450), свічки Frédéric Malle ($85) у стилістиці готелю можна придбати онлайн, без подорожей до «Великого яблука».