Перші шпальти FT та WSJ

Лютий був місяцем остаточного підбиття підсумків минулого року. Цього разу Німеччина, її політика та бізнес-інститути навіть витіснили Брекзіт зі шпальт FT.

26 лютого 2019

Deutsche Bank має серйозні проблеми в США – їхній інвестбанк там несе збитки. Акціонери вимагають скорочення, мало не виходу з американського ринку. Одна з причин – суворе регулювання. Протягом останнього часу Deutsche Bank потерпав від малоприємних звинувачень у відмиванні грошей та інших малоприємних грішках.

Великий матеріал присвячено тому, що німецька економіка стикається із загрозою сповільнення разом зі сповільненням економічного розвитку.

В США – проблема з роздрібною торгівлею. Результати грудня (основний сезон шопінгу) найнижчі з 2009 року.

ПОДІЇ в СВІТІ БІЗНЕСУ

Видобувний бізнес переживає не найкращі часи. Проте і не найгірші. Серед фаворитів цього періоду – фінтек та консалтинг.

Аварія на шахті в Бразилії призвела до розуміння створення нових галузевих стандартів у видобувній галузі. International Council on Metals and Mining збирається їх розробити. Інша загроза галузі – скорочення робочих місць. У ПАР оголошено про високо вірогідне скорочення 6000 робочих місць на золотих шахтах компанії Sibanye-Stillwater. Для Південної Африки – вкрай неприємна перспектива.

На думку редакції FT проект Nord Stream 2 не має економічного підґрунтя та підриває європейську енергетичну безпеку. Одіозний проект спробували реструктуризувати, проте навіть після цього він лишається інструментом шантажу, а не бізнесу.

Цікавий випадок стався у технологічному бізнесі - Morgan Stanley купив порівняно невелику технологічну компанію, яка розташована у серці газодобувної галузі в Канаді, у м. Калгарі. Компанія виявилась цікавою для гіганта попри те, що на відміну від інших подібних компаній не зростає дуже швидко, працює на високо-конкурентному та низько-маржинальному ринку. Її продукт – це програми, за допомогою яких можна управляти акціями, фінансовою звітністю та комплаєнсом. Крім того, програма уможливлює управління компенсаційними планами, які включають акції, опціони тощо. Завдяки можливостям продукту банк може бути активним на досить новому ринку «масового багатства», який складається в першу чергу з тих, хто свої статки здобуває внаслідок отримання компенсаційних пакетів, значна частина яких складається з цінних паперів роботодавця.

Вийшов Спеціальний звіт та рейтинг компаній з управлінського консалтингу Великої Британії. Консалтинг – один з небагатьох бізнесів, які заробляють на Брекзіті.

Shell, Chevron, Exxon, ВР показали кращі фінансові результати попри падіння цін на енергоносії.

Питання подальшого розвитку бізнес-освіти було поставлене на Давоському форумі. Як виявилось, роботодавці користуються рейтингами бізнес-шкіл, коли шукають людей.

Що почитати 

FT оголосила свої «книжки лютого».

Перелік включає: Brave New Work: Are You Ready to Reinvent Your Organization?, від Aaron Dignan. Це – «посібник» з роботи майбутнього та перетворення традиційних ієрархій/бюрократій 20 сторіччя на структури, які підходять для роботи в умовах 21 сторіччя. Автор попереджає – перехід легким не буде!

Інші книжки - Ninja Future: Secrets to Success in the New World of Innovation від Gary Shapiro, Zucked: Waking Up to the Facebook Catastrophe, від Roger McNamee, та Goliath’s Revenge: How Established Companies Turn the Tables on Digital Disruptors, від Todd Hewlin та Scott Snyder. Давидам не позаздриш.