WSJ: кінець жовтня 2020 року

Вибори в США, COVID-19, дестабілізація економічного відновлення – основні теми цього тижня

23 жовтня 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Вибори в США, COVID-19, дестабілізація економічного відновлення – основні теми цього тижня.

Кількість випадків захворювання на коронавірус цього тижня становила 41 700 000, летальних – 1 140 000. У більшості країн кількість випадків зростає.

Європейське населення та економіка дуже страждає через другу хвилю епідемії – очевидно, що вона дестабілізує економіку крихке економічне відновлення.

У США наближаються президентські вибори. Були проведені останні перед виборами дебати. Чинний президент Trump, та його суперник Biden продемонстрували разючу різницю у підходах до вирішення проблеми пандемії, обмінялись персональними закидами та поставили під сумнів уміння один одного впоратись з економічними та соціальними проблемами.

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

Для технологічних компаній нині хороший час. У регуляторів – своя думка щодо справ у секторі.

Проти Google – черговий судовий позов, цього разу антимонопольний, від американського Мінюсту. Фахівці вважають, що позов створить найбільші за десятиліття проблеми для всього технологічного сектора.

Сенатський комітет викликає на слухання, викликані обмеженим обігом статті про сина John Biden, опублікованої в  New York Times, Mark Zuckerberg, СЕО Facebook та Jack Dorsey СЕО  Twitter. Про напруженість ситуації свідчить те, що обох керівників викликають повісткою.

Китайська технологічна компанія Lufax, менший конкурент Ant Group (Alibaba), виходить а ІРО в США. Вони сподіваються залучити $2,4  мільярди.

Хороші часи настали для виробника легендарної Barbie – компанії Mattel. Через те, що батьки нині намагаються обмежити перебування дітей перед екраном, попит на ляльку зріс на 29%, що є найбільшим зростанням за останні 20 років. Акції компанії теж не пасуть задніх.

В Каліфорнії суд виніс рішення, відповідно до якого Uber та Lyft повинні зарахувати всіх водіїв до штату. Натомість компанії збирають гроші на проведення голосування про статус водіїв, результати якого буду мати переважну силу над будь-яким судовим рішенням.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Віртуальним стає все. Екскурсії до історичних маєтків також.

До карантину відвідини історичних маєтків та канікули у панських садибах з відповідним обслуговуванням були досить популярним напрямком туристичної галузі. Нині візити до таких будинків відбуваються віртуально. Зокрема, маєток Lyndhurst в Tarrytown,в якому Netflix знімав нову версію фільму «Rebecca» нині відкрив віртуальні тури. Хоча обіцяють, що після карантину можна буде відвідати його і в реалі, з приватною екскурсією. Садиба у псевдоготичному стилі була збудована у 1838 р. для Willian Pauding, колишнього мера Нью Йорка, нині містить непересічну мистецьку колекцію. 

Інші історичні маєтки, деякі з яких і донині належать старовинним сім’ям також проводять віртуальні тури. Серед них – Petworth House, Syon House у Великій Британії та Heartbrek Island у США. Записатись на екскурсію можна на їхніх сайтах.