WSJ: кінець листопада 2020 року

Коронавірус лютує, але надія з’явилась. Економіка відреагувала позитивно.

27 листопада 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Коронавірус лютує, але надія з’явилась. Економіка відреагувала позитивно.

Кількість випадків захворювання на коронавірус цього тижня становила 61,064,901, летальних – 1,433,789. Чергова хвиля накриває, але надія вже з’явилась!

За декілька днів Food and Drug Administration розпочне розгляд вакцин, створених Pfizer разом з BioNTech SE та компанією Moderna. Якщо події розгортатимуться за оптимістичним сценарієм, то вже наприкінці цього року розпочнеться щеплення лікарів та літніх людей в США.

 

Ф’ючерси б’ють всі можливі рекорди разом з фондовим ринком. Хоча, після рекордних 30000 Dow Jones Industrial Average початку тижня, він трохи впав всередині, ф’ючерси, прив’язані до цього індексу, збільшились на 0,3%. Контракти, прив’язані до S&P, зросли на ті ж самі 0,3%. Такі результати дають підставу вважати, що всі втрати середини тижня компенсуються найближчим часом.

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

Ринки капіталів та фармацевтика нині у центрі уваги. Перші – як відображення очікувань, а друга – сподівань.
Долар нині слабкий. Наразі він має найслабшу за останні два роки позицію проти кошика валют. Проте, інвестори вважають що це ще не остаточне падіння, відповідно, заохочують переглянути ставлення до американської валюти як до відносно безпечного активу. Причина подальшого падіння – позитивні очікування щодо перемоги над пандемією та повернення до нормальної економічної діяльності. Все це відбувається на тлі зростання американського фондового ринку, де Dow Jones Industrial вперше перевищив значення у 30000.

Висока політика обходиться бізнесу в грубі гроші. Продовження економічного протистояння між Китаєм та США відбивається на бізнесі. Так, у Пенсильванії розпочався суд між зірками ТikТok та урядом США. На позір все виглядало як рух «простих людей» за своє право заробляти (до слова, грубі гроші) та мати свободу творчості. Проте, позови були інспіровані одним з технологічних гігантів Китаю ByteDance, батьківською компанією ТikТok. Причина – боротьба американської адміністрації з китайськими технологічними компаніями. У випадку ТikТok було прийнято рішення про придбання цього сервісу американськими компаніями Oracle та Walmart. До цього було прийнято рішення виключити ТikТok з американських магазинів застосунків, що фактично блокувало його роботу. Судова тяганина в США пов’язана саме з цією забороною. На нинішньому етапі заборона не впроваджується. Відповідно, всі сподіваються на успішне завершення купівлі ТikТok, адже навіть п. Trump відстрочив для ByteDance реченець закриття купівлі до 4 грудня.

Deutsche Bank стоїть перед вибором, який за своїм масштабом нагадує весь германський епос одразу, а саме, що робити з бізнесом в Росії. Американські регулятори фактично поставили питання руба – або серйозні проблеми на світових ринках, або повна відмова від бізнесу в Росії. Просто штрафами та посиленням контролю за операціями вже відкараскатись неможливо – самі штрафи більше не задовольняють нікого. Від Deutsche Bank очікують повного закриття російського бізнесу аж до відмови обслуговувати російських клієнтів поза межами Росії. Це ставить банк у вкрай неприємне становище через те, що подейкують, що вихід на ринки, що розвиваються, відноситься до стратегічних пріоритетів, так само, як і відновлення репутації в усьому світі та відвоювання втраченого положення грізного конкурента таких гігантів як J.P. Morgan та Goldman Saks на Wall Street. З іншого боку, бажання продовжувати бізнес в Росії виглядає дивно з точки зору бізнесу, адже російські операції (без урахування обслуговування російських клієнтів поза Росією) приносять лише $70 мільйонів – копійки порівняно з $27 мільярдів загального доходу банку.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Театр – це великий бізнес. Нині він один з найбільш постраждалих від пандемії. Але прогноз – позитивний!

Діячі американського театру провели галузеву конференцію Theater Market Summit, де обговорювали що відбувається та робили прогнози на майбутнє. Очевидно, що театри раніше літа наступного року на відкриються, хоча точної дати назвати ніхто не може. Проте, попри надію, яку дає близьке створення вакцини, фахівці галузі сподіваються на те, що їм вдасться домогтись прийняття Save Our Stages Act, документу, що дозволить театрам отримати мільйони доларів фінансової допомоги. Серед загроз для галузі називали великі витрати на додаткові репетиції та загрозу того, що туристи, які становлять велику частку відвідувачів бродвейських театрів, не схочуть їхати до Нью-Йорка. П. Schumacher, голова Broadway League та президент Disney Theatrical прогнозує, що бродвейські театри відкриються восени. Номінант на нагороду Tony Christopher Jackson сказав, що його колеги очікують буму після пандемії, як це було сто років тому, коли після епідемії «іспанки» розпочались «Бурхливі 20-ті», що були добою новаторства у театрі.