WSJ: огляд публікацій за жовтень 2019

США – у зоні політичної турбулентності та економічного благополуччя. Турбулентність закручується не без нашої участі, але нащо нам все це?

28 жовтня 2019

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

США – у зоні політичної турбулентності та економічного благополуччя. Турбулентність закручується не без нашої участі, але нащо нам все це?

В.о. голови адміністрації Білого дому Mick Mulvaney спочатку заявив про наявність зв’язку між рішенням затримати допомогу Україні та вимогою президента Trump примусити Київ провести активне розслідування щодо серверів комітету Демократичної партії під час виборів 2016 р. Паніка серед вищих помічників п. Президента призвела до вже традиційних розмов про неправильне розуміння. Під час брифінгу п. Mulvaney заявиви, що затримка була викликана побоюванням корупції. Здається, що на кваліфікованому управлінні репутацією України можна було би непогано заробити, адже складається враження, що слово корупція стало синонімом слова Україна.

Не встигли американські бізнесмени зітхнути з полегшенням через рішення припинити торгову війну з Китаєм, як одразу ж стало зрозумілим, що різне розуміння редакції такого договору може стати на перешкоді досягнення довгострокового пакту.

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

Amazon, Boeing 737 MAX та річниця світової кризи – ось, що впало в око протягом цих 2 тижнів.

Прибуток Amazon впав на 26% через втрати компанії на пошук можливостей доставки товарів Prime customers протягом одного дня. Це – перше падіння за 2 роки. У компанія вважають, що попри те, що впровадження швидкісної доставки – дороге задоволення, Prime customers купують набагато більше, якщо отримують свої товари скоріше. Це – перше падіння прибутку Amazon протягом двох років.

Вийшов остаточний звіт про аварію літака Boeing 737 MAX авіакомпанії  Lion Air з Індонезії. Пичина – неадекватна система контролю за польотом  MCAS, дарма, що система відповідала всім галузевим стандартам. Вірогідність катастрофи посилили такі чинники як недостатня підготовка пілотів, недостатні комунікації та неналежне технічне обслуговування літаків.

Цього тижня був 90-річний «чорного вівторка» 1929 року, який запустив сумнозвісну депресію першої половини 30-х років.  Чи можливо передбачити настання криз? Багато хто пробував. Roger Babson успішно зіграв роль Піфії у 1929 р., посилаючись при цьому на Ньютонівську фізику. Elaine Garzarelli, яка передбачила фінансовий крах 1987 р. у телеінтерв’ю до цього часу незле заробляє на бюлетені, який вона випускає з того ж року. Крім того, вона – вона одна з найбільш оплачуваних фахівчинь зі стратегії на Wall Street. Дарма, що її прогнози з того часу скоріше різні, ніж ті, що справджуються. Robert Prechter донині має непоганий дохід з бюлетеня, який започаткував після того, за його твердженнями передбачив «бичачу» фазу фондового ринку у 1982 р. Проте, якщо почати завчасно вживати кроків, доречних під час рецесії, то можна втратити не менше ніж від кризи. Про це може засвідчити John Hussman, керівник та власник  Hussman Strategic Growth Fund, який двічі передбачав «ведмежий» ринок, проте втратив гроші через те, що зарано почав діяти відповідно із логікою «ведмежого» ринку. Найкраще, що можна зробити, це сприйняти кризи як доконаний факт та заробляти у сприятливі часи, замість того, щоб готуватись рецесії.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Цього разу ми звернули увагу на декілька категорій – образотворче мистецтво, вино та косметика.

У Брукліні відкрилась галерея азійського та ісламського мистецтва, яка була зачинена у 2013 р. Зокрема, цього тижня відкрились експозиції мистецтва Японії та Китаю.

Які вина варто пити? Часопис пропонує 5 недооцінених вин, які вартують нашої уваги, а саме: Ельзаський Riesling Trimbach  за $17; португальське червоне сухе з використанням Touriga Nacional та Tinto Roriz з регіонів Douro та Dão. Ціна також радує - Cabriz коштує $6.50. Південноафриканський  Sauvignon Blanc з Western Cape, який можна купити за $11  - чудовий напій, який багато хто вважає кращим за традиційний Pinotage. Ігристе з Vouvray, що знаходиться у долині Loire чудова альтернатива шампанським винам. Зокрема Champalou Brut Nonvintage зроблено методом традиційної шампанізації, а коштує лише $22. Австралійське Cabernet Sauvignon з Margaret Riverне може похвалитись надто демократичною ціною $40.

Опубліковано рейтинг 50 найкращих фарб для вій. Найдешевша - CoverGirl LashBlast Volume Waterproof Mascara за 7 доларів, 5-та позиція, найдорожча -  Chantecaille Faux Cils Longest Lash Mascara, 72 долари та № 22 у рейтингу. Перша трійка виглядає так:  Serge Lutens Mascara (75$), Kjaer Weis Lush Up Volumizing Mascara (38$) та Shiseido ImperialLash MascaraInk ($25).