WSJ: огляд публікацій за останній тиждень лютого

FT – не єдине міжнародне ділове видання, яким можна скористатись у бібліотеці Бізнес-школи МІМ. З цього року у доступі також Wall Street Journal Harvard та Business Review. Пропонуємо вашій увазі найцікавіші матеріали WSJ за 21/02 – 1/03/19

01 березня 2019

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Нарешті розлучення подружжя Bezos поступилося місцем звичним нам політичним скандалам. Цього тижня справа п. Trump, який нині перебуває у В’єтнамі, напружена ситуація у Пакистані стали тими подіями, які сформували ландшафт цього тижня.

Свідчення п. Michael Cohen, особистого юриста президента Donald Trump у слуханнях House Oversight Committee.  Серед тем, які піднімались – незаконні виплати п. Trump порно зірці, відомій як Stormy Daniels, публікація WikiLeaks електронної переписки  передвиборчого штабу Демократичної партії за його ж відома та заохочення, а також зв’язки з Deutsche Bank AG для оптимізації оподаткування і незрозуміла ситуація з Trump Tower у Москві.

Сам п. Trump не дуже вдало завершив переговори з Кім Чен Ин, лідером Північної Кореї. На разі ніяких документів не підписано.

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

Нові технології, бізнеси нового покоління та проблеми традиційних галузей – так виглядав кінець зими – початок весни у Новому світі.

Daimler та BMW об’єднуються для створення технологій авта без водія. Технологія буде використана в моделях, які продаються у США.

Amazon розпочав активно боротись із підробками брендів – там запустили «Project Zero», у рамках якого власники брендів можуть видаляти з сайту продукти, які вони вважать підробками. Раніше у подібних випадках вони мали проходити довгу процедуру вирішення спору.

У Boeing час пити шампанське - British Airways замовляє 18 нових літаків 777-9, розглядає опціон на ще 24 машини.

Нові комунікаційні можливості, а саме 5G об’єднає все на світі. Проте про приватність доведеться забути. Квантових комп’ютери планують використовувати в батареях електромобілів. Скоро ми будемо протестувати не проти мігрантів, які забирають у нас роботу, а проти роботів. Боюсь, роботи переможуть.

Продажі у традиційних магазинах падають. J.C. Penney планує закрити 18 своїх універмагів та 9 магазинів хатнього начиння.

Netflix очевидно нині править за взірець багатьом бізнесам. AT&T планує об’єднати HBO та Turner entertainment і створити на основі такого об’єднання стрімінговий сервіс.

ВООЗ заснувала новий комітет який має створити нові правила для вчених, які займаються редагуванням людської ДНК. Це – відповідь на успішні дії у цій галузі в Китаї.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Мода&меценацтво – теми, які домінували цього тижня.

Black is back! Подіуми цієї весни заповнені чорним кольором. Майже всі провідні дизайнери використали цей колір, про який ми на певний час забули. Пліткують, що так сталось через нелюбов до чорного інстаграмерами. А можливо і тими, хто не вміє кроїти, адже чорний абсолютно безжальний до помилок саме крою.

Можна говорити про серйозну зміну у ставленні до внесків меценатів, принаймні, у США та Великій Британії.  Nan Goldin, відома мисткиня-фотограф відмовляється надати свої роботи  London’s National Portrait Gallery, якщо вони будуть приймати благодійні внески від сімейства Sacklers. Брати Sacklers – засновники Purdue Pharma, яка є виробником знеболювального OxyContin. Багато хто вважає, що цей препарат спричинив епідемію зловживань опіатами. Багато музеїв переглядають свою фінансову політику.