WSJ: початок червня 2020 року

Світ нині вкрай непевний навіть порівняно з не надто стабільними минулими роками – наслідки епідемії COVID-19 ще довго впливатимуть на економічну ситуацію

12 червня 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Світ нині вкрай непевний навіть порівняно з не надто стабільними минулими роками – наслідки епідемії COVID-19 ще довго впливатимуть на економічну ситуацію. Але чи прийшов вже час говорити саме про наслідки?

Прогнози Federal Reserve нині перебувають у зоні «від похмурого до вкрай поганого». Зокрема, йдеться про обережність в офіційній оцінці зайнятості та повідомлення про те, що облікова ставка на цей рік буде, як і раніше, триматись ближче до нуля, так само,  як і не відбудеться змін у придбанні облігацій внутрішньої позики. Для міжнародних інвесторів це сигнал до переоцінки стану американської економіки та виходу її з кризи, що призвело до падіння світових фондових індексів.

Президент Trump проводить консультації щодо створення регуляторного поля, яке попереджає свавілля поліції. Такі дії були наслідком вбивства George Floyd, яке сталося поки він перебував в поліції.

Станом на 11.06.2020 підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі – 7 300 000, летальних – 416 000. Деякі фахівці вважають, що цифри занижені через те, що в різних країнах різні стандарти тестування та звітування про його результати.

Компанії та ринки

Гірше перемоги – лише поразка. Деякі компанії стали заручниками свого успіху. Сподіваємось, що впораються з такими проблемами.

Через карантин американці скуповували все підряд незгірше за українців. Так, піврічний запас туалетного паперу розпродався за 3 дні. Це призвело до проблем з доставкою Amazon.  Цим скористались інші компанії, зокрема, маловідома компанія Thrive, яка продає «зелені» продукти онлайн. Внаслідок епідемії вона склала потужну конкуренцію Whole Foods Market, яким нині володіє Amazon.

У Китаї – найбільша за останні 4 роки дефляція цін на сировинні товари, викликана значним сповільненням світового попиту на продукцію, вироблену в цій країні. Цей процес супроводжується інфляцією цін на продукти харчування. В цілому, в країні очікується 1% економічного зростання .

В США відмічено скорочення кількості заяв про безробіття, що дає можливість припустити перші обережні ознаки покращення ситуації на ринку праці.

Компанія Disney оголосила про відкриття своїх американських тематичних парків 17 липня. Вона – чи не найбільш постраждала через епідемію, адже закрились не лише парки, але і кінотеатри.

Англо-нідерландська компанія Unilever вчергове оголосила про реструктуризацію. Цього разу йдеться про консолідацію британського та нідерландського крила в одну компанію зі штаб-квартирою в Лондоні. Крім того, там намагаються виокремити чайний дивізіон за прикладом таких компаній як Starbucks, що позбавляється значної кількості своїх традиційних кафе або Inditex (бренд Zara), де поступово переходять на онлайнову торгівлю.  В компанії вважають, що таке спрощення дозволить їй стати більш гнучкою.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Мода чи не найкраще відображає спосіб життя, вподобання та соціальні тенденції. Жіноча карантинна мода відновила халат, який довгий час вважався уособленням неактуального, позбавленого смаку стилю. Правда, це вже і не халат нині, а домашня сукня, яка змінила звичні піжамно-домашні трикотажні штани. Для жінок, які працюють з дому,  це вважається чудовим вбранням, яке, з одного боку, дозволяє виглядати зібрано та стильно, а з іншого – не позбавлятись притаманного домашньому життю комфорту. Обов’язкова деталь – тканина, яку можна прати.