WSJ: початок жовтня 2020 року

Ласкаво просимо до огляду подій тижня хороших новин

02 жовтня 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Ласкаво просимо до огляду подій тижня хороших новин

Завдяки заходам стимулювання від центробанків та урядів індекс S&P 500 продемонстрував найкращі піврічні результати за період з 2009 р.

Економіка США швидко оговтується, але у майбутньому на неї може чекати серйозна перешкода у вигляді падіння доходів домогосподарств. Це призводить до зменшення споживчих витрат.

Зі 170 кандидатів на вакцину проти COVID-19 до фінальної стадії тестувань дійшло з десяток. Компанії–автори стверджують, що за успішного завершення всіх клінічних випробувань їх виробництво ухвалять вже цього року. Серед лідерів – AstraZeneca, університет Oxford, Pfizer та BioNTech SE та CaSino Biologics. Деякі китайські та російські компанії розпочали випуск препарату та щеплення до завершення фази клінічних досліджень.

Станом на 01.10.2020 кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі перевищила 34010539, летальних – 1014598.

Компанії та ринки

Цей тиждень був багатий на хороші новини для багатьох галузей, зокрема бізнес-освіти.

Цього року зросла кількість абітурієнтів до найкращих американських бізнес-шкіл попри пандемію.  Що, властиво, і не дивно, адже під час економічних негараздів попит на бізнес-освіту зазвичай найвищий. Така ситуація зрозуміла, тому що бізнес-можливостей стає менше і з’являється час на те, щоб переосмислити свою кар’єру, її перспективи та знайти нові можливості. Інвестиції у власний розвиток завжди давали найвищий прибуток.

Успіхом закінчилась епопея з Boeing 737 Max. Польоти на ньому були заборонені через підвищену аварійність. Компанія вжила заходів та змінила низку інженерних рішень, зокрема автоматизовану систему контролю польотів. В результаті Steve Dickinson, очільник Federal Aviation Administration, сам колишній пілот, особисто протестував літак та заявив про те, що йому подобаються результати.

На ринку відновлювальної енергетики оголошено про потенційне злиття компаній NextEra Energy та DukeEnergy. Якщо таке станеться – це буде серйозним кроком на шляху до консолідації ринку. Орієнтовна вартість угоди - $60  мільярдів.

Компанія – виробник медичного обладнання Medtronic стала об’єктом антимонопольного розслідування за звинуваченням у нестачі ШВЛ.  Обвинувачення вважає, що через нестача є результатом браку конкуренції у виробництві цих приладів.

Скандально відомий журнал Playboy, до якого дописували багато провідних письменників та політиків, вдруге за своє існування виходить на біржу. Попередня оцінка - $145000000. Нинішні власники утримають 66% акцій.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Як вдягатись для співбесіди в Zoom? Футболці бракує офіційності, а костюму – доречності. Тому, часопис дає 7 порад чоловікам, як вдягатись під час пандемії, чи то для Zoom, чи то для офісу, де присутні не так багато людей.

  1. Ви шукаєте роботу в юридичній фірмі? Костюм – оптимальне рішення. Про краватку також не забудьте. Ваша співбесіда в Zoom? Дарма. Костюм та краватка.
  2. З принтом чи без принта на масці? Вибирайте принт на масці так, як би ви вибирали краватку. Якщо візерунок не підходить для краватки, значить він не підходить для маски.
  3. З бородою чи без? Багато чоловіків перестали голитись під час карантину. Якщо ви повертаєтесь в офіс, краще поновити звичку користуватись бритвою. Бороди та вуса допустимі лише якщо вони невеликі та бездоганно доглянуті. Голитися швидше та дешевше.
  4. Коли ідеш в офіс, ніколи не знаєш, що може знадобитися. Куди складати все необхідне? Точно не в безформний заплічник. Сумка або портфель з каркасом та з різними відділеннями всередині рекомендована як оптимальна.
  5. Що робити з костюмами, зшитими на замовлення? Дати їм повисіти у шафі. Нині на роботу ходять у блейзерах та чінос.
  6. Чи допустимі кросівки в офісі? Залежить від кросівок. Щось яскраве або занадто помітної форми недоречне. А гібрид туфель та кросівок – цілком.
  7. Як виглядати доречно в офісі, якщо дістаєшся до нього велосипедом, перевдягатись туалеті? Не варто. Краще їхати повільно та вбиратись в одяг, який не прилягає щільно. І ніяких наплічників.