WSJ: початок липня 2020 року

Нарешті почали з’являтись позитивні новини про економічну ситуацію. Поки що лише в США

10 липня 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Нарешті почали з’являтись позитивні новини про економічну ситуацію. Поки що лише в США.

Кількість заявок на допомогу з безробіття перестала зростати. Ба більше, чисельність тих, хто роботу втрачає, нині врівноважена чисельністю тих, хто її знаходить.

Ціна на нафту знову пішла в мінус. Дехто сподівається, що настане день і ціна на неї підніметься до омріяних $150 за барель. Такий оптимізм викликаний потенційним дефіцитом, який може виникнути внаслідок того, що частина видобувачів змушена буде припинити видобуток.

Станом на 09.07.2020 підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі – 12 000 000, летальних – 550 135. На думку головного інфекціоніста США Anthony Fauci, говорити про нові хвилі хвороби не доводиться – ми ще з першої не виборсалися.

Компанії та ринки

Фармацевти переживають свою золоту (у буквальному значенні) добу. Ціни на їхні акції стрімко ростуть.

Зростання пояснюється активною роботою над вакцинами. Колишній невдаха фармринку, компанія Novavax, що спеціалізується на створенні нових вакцин, нині одна з тих компаній, які активно та успішно працюють над анти-ковідною вакциною на основі свого препарату від грипу, що нині проходить третій етап клінічних тестувань. 

Компанія Amazon виплатила $ 135 000 через звинувачення у продажах товарів фізичним та юридичним особам, які входять до санкційних списків США. Такі порушення стали можливими через неякісну систему скринінгу.

Harvard та MIT судяться з адміністрацією Trump через те, що, згідно останніх результатів законотворчості, іноземним студентам заборонено перебувати в США, якщо їхня програма викладається он-лайн.

Легендарний американський виробник ділових костюмів Brooks Brothers, який був заснований більш як 200 років тому, пережив дві світові війни і «неформальну п’ятницю», та один з вкрай небагатьох, хто мав виробництво безпосередньо в США, оголосив про банкрутство. Він опинився в компанії таких гучних імен як J.Crew та Neiman Marcus, що змушені збанкрутитись. Керівництво Brooks Brothers звинувачує карантин у такому сумному сценарії.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

COVID призвів до нової моди – випивки в душі. Що і не дивно – адже нині вітальня перетворилась на конференц–зал, робочі кабінети, студію йоги та клас для уроку праці молодшої школи. Часто-густо і одночасно. Зрозуміло, що такий інтенсивний графік спілкування з усіма домашніми та колегами призводить до необхідності усамітнитися. І «полікувати нерви». Для багатьох такий душ/бар означає перехід від робочого дня до відпочинку. Не дивно, що під час карантину зросло споживання алкоголю в усьому світі. Але будьте уважні – поєднання скла, алкоголю та слизьких поверхонь може бути небезпечним.