WSJ: початок листопада 2020 року

Вибори в США займають всю першу шпальту. Все інше, аж до епідемії, більш менш визначається інтригою виборів

06 листопада 2020

ПЕРШІ ШПАЛЬТА

Вибори в США займають всю першу шпальту. Все інше, аж до епідемії, більш менш визначається інтригою виборів.

Кількість випадків захворювання на коронавірус цього тижня становила 48 718 555, летальних – 1 140 000 1 233 961. У більшості країн кількість випадків зростає.

У кандидата-демократа Biden’a – 264 голоси колегії виборців з необхідних 270 , а в нинішнього президента-республіканця Trump’a – 214. Лишаються не перерахованими голоси, надіслані поштою, з Невади, Джорджії, Пенсільванії та Північної Кароліни. Президент Trump заявив про масові шахрайства з голосами, надісланими поштою, проте, доказів словам президента не було знайдено. В цілому ж можна сказати, що різниця між кандидатами вкрай незначна, що додає фінішу перегонів перцю.

На завершення виборів добре зреагували ринки: ціна на акції зростає. Nasdaq та S&P лише 2% не добирають до вересневих рекордних значень. Але в цілому прогнози не вельми радісні – обговорюються заходи підтримки економіки, якщо її відновлення припиниться.

КОМПАНІЇ ТА РИНКИ

Бізнес-ландшафт нині визначається пандемією. Однак, геть не всі зміни на гірше.

Компанія Astra Zeneca, яка розробляє одного з найуспішніших кандидатів на вакцину разом University of Oxford, заявила, що очікує остаточних результатів клінічних випробувань вже наприкінці цього року. Потужності, необхідні для  розгортання виробництва та подальшого щеплення одразу по ухвалі регуляторів, готові.

Серед пестунчиків долі цього часу – автопром. Попит на авта зріс у Китаї та США. У виграші  Toyota, яка очікує $8 мільярдів операційного прибутку.

Через  те, що весь світ нині з хати не виходить, гроші, які раніше американці витрачали на подорожі та розваги, нині витрачаються на піцу, відеоігри, домашні спортивні тренажери та предмети розкоші.

Компанія Uber зазнає збитків через рішення каліфорнійського суду про те, що вони мають зробити водіїв своїми співробітниками.

Війна з регуляторами у пост-комуністичних країнах до добра не доводить. Зокрема, китайський мільярдер Jack Ma опановує цю істину – йому заборонили виводити на біржу Ant Group, фінтеківське крило його Alibaba Group. Оцінювана вартість ІРО -  $34 мільярди.

СТИЛЬ ЖИТТЯ ТА МИСТЕЦТВО

Чи не найбільше постраждав від коронавірусу балет. Але тендітні балерини та їхні мужні партнери ніколи не здаються.

Славетний New York City Ballet запустив так звані «Цифрові сезони». У рамках Цифрового осіннього сезону були представлені не лише класичні роботи Balanchine, Robbins чи Wheeldon. Для цифрового сезону було спеціально створено п’ять прем’єр , які будуть доступні на стрімінгових платформах театру протягом необмеженого періоду часу. До самих балетів додавались коментарі прима балерин та прем’єрів, які краще знайомили глядачів з представниками еліти світового балету. Самі ж прем’єри, створені сучасними хореографами, які поєднують класичний та сучасний стиль, – це освідчення у коханні Нью-Йорку.